شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

 اپل در توسعه مک او اس موهاوای امکان فعال سازی حالت تاریک را به‌تمامی کاربران ارائه داد. این حالت باعث می‌شود تا تمامی بخش‌های رابط کاربری گرافیکی دستگاه تاریک شوند. بر همین اساس در نسخه جدید مرورگر سافاری وب سایت‌ها می‌توانند فعال بودن این حالت را درک کنند.

فعال بودن یا غیرفعال بودن حالت تاریک از جمله مواردی است که تأثیری در حریم خصوصی کاربران ندارد. به همین دلیل انتشار آن از طریق سافاری به وب سایت‌های مختلف باعث نقض حریم خصوصی و انتشار اطلاعات شخصی کاربران نمی‌شود. از طرف دیگر اپل تصمیم دارد تا با ارائه این قابلیت در سافاری به وب سایت‌ها در مورد ارائه تجربه‌ای بهتر و متفاوت‌تر کمک کند.

بر همین اساس، توسعه دهندگان و طراحان وب سایت‌های مختلف می‌توانند به صورت جداگانه حالت تاریک را در وب سایت‌های خود فعال کنند تا از طریق آن کاربران به صورت خودکار و با فعال کردن حالت تاریک در مک او اس موهاوای بتوانند محتوای نشان داده شده در محیط وب را نیز به صورت تاریک مشاهده کنند.

حالت تاریک به‌طور کل باعث می‌شود تا استفاده طولانی مدت از دستگاه‌ها و نمایشگرهای مختلف موجب خستگی چشم نشود. این حالت بیشتر در محیط‌های تاریک و ساعات شب مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیاری از کاربرانی که به صورت طولانی مدت از کامپیوترهای خود استفاده می‌کنند، تمایل به فعال کردن آن در کامپیوترهای شخصی خود دارند. اپل در توسعه مک او اس موهاوای که در جریان کنفرانس جهانی توسعه دهندگان 2018 معرفی شد، امکان فعال سازی حالت تاریک را به کاربران مک ارائه داده است.

کاربران از این طریق می‌توانند تمامی محیط کاربری دستگاه‌های خود را تاریک کنند. از طرف دیگر کاربران می‌توانند در آینده نزدیک با استفاده از مرورگر سافاری محیط تاریک را در برخی از وب سایت‌های قابل پشتیبانی از این حالت فعال کرده و آن‌ها را مشاهده کنند.

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...