سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خرید آیفون اپل

 نزدیک به یک سال از زمان انتشار خبرهای مربوط به کاهش عمدی سرعت آیفون‌ها می‌گذرد و حالا دولت ایتالیا کمپانی اپل را به خاطر تجارت غیر صادقانه 10 میلیون یورو جریمه کرده است.

بر اساس جدیدترین گزارش وب سایت Korea Herald دولت ایتالیا طی بررسی‌های اخیر خود در مورد کاهش عمدی سرعت آیفون‌ها به این نتیجه رسیده که اپل تجارتی غیرمنصفانه داشته است و به همین دلیل باید 10 میلیون یورو جریمه بپردازد. در بیانیه‌ای که دولت ایتالیا به تازگی منتشر کرده ، مشخص شده که نه تنها اپل، بلکه شرکت سامسونگ نیز به دلیل انجام فعالیت‌هایی مشابه به جریمه‌ای سنگین و معادل 5.7 میلیون دلار محکوم شده است.

این اقدام دولت ایتالیا واکنش برخی از مدیران شرکت اپل را در پی داشته است و بر همین اساس، گرگ جزویک اعلام کرده است ادعای مقامات ایتالیایی اشتباه بوده و ایده تجارت غیر صادقانه احمقانه‌ترین اتهام وارده به اپل محسوب می‌شود. در این میان، مشخص شده که شرکت سامسونگ نیز از طریق آپدیت‌های فریمور در سری تلفن‌های هوشمند گلکسی، اقدام به کاهش سرعت پردازش دستگاه‌ها می‌کرده تا کاربران پس از مدتی تصمیم به تعویض دستگاه‌ها با نسخه‌های جدید بگیرند.

استدلال دولت ایتالیا برای جریمه کمپانی‌ها این بوده که هیچ کدام از منابع خبری رسمی آن‌ها اقدام به انتشار اطلاعاتی دقیق از روند تغییرات ارائه شده در آپدیت‌ها نکرده‌اند و به همین دلیل کاربران از سر ناآگاهی اقدام به نصب آپدیت‌های جدید کرده‌ که در نهایت باعث کاهش سرعت پردازش دستگاه‌های آن‌ها شده است.

خبرهای مربوط به کاهش عمدی سرعت پردازش آیفون‌ها از دسامبر سال 2017 میلادی شروع به انتشار کردند که طی آن شرکت اپل اعلام کرد که این اقدام به ‌منظور کاهش احتمال خاموشی ناگهانی دستگاه‌های قدیمی و خرابی باتری آن‌ها بوده است. اپل پس از مدتی کوتاه عذرخواهی خود را بابت این مسئله اعلام کرد و پس از آن در توسعه آی او اس 11.4 امکان افزایش دستی سرعت پردازش آیفون‌ها را به کاربران ارائه داد؛ با این حال به نظر میرسد که این کمپانی همچنان با عواقب مربوط به این اقدام دست و پنجه نرم میکند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location