سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered-Recovered

 هفده سال پیش در چنین روزی استیو جابز به عنوان مدیرعامل اجرایی شرکت اپل اقدام به رونمایی از آیپاد کرد.

آیپاد به صورت مشخص در روز بیست و سوم اکتبر 2001 برای اولین بار رونمایی شد. این محصول در حقیقت اولین قدم شرکت اپل برای تولید دستگاه‌هایی همراه و هوشمند بود که خارج از دسته بندی کامپیوترهای شخصی قرار می‌گرفتند. نسل اولیه آیپاد یک دستگاه نسبتاً بزرگ، اما با قابلیت حمل مناسب بود که می‌توانست تعداد قابل توجهی از موسیقی‌ها را در خود ذخیره کند و آن‌ها را در هر زمانی بخش کند .

جابز در رویداد 17 سال پیش آیپاد را یک MP3 پلیر با قابلیت پخش موسیقی‌ها با کیفیت مشابه با سی دی نامید. اولین سری آیپاد به لطف هارددیسک 1.8 اینچی با ظرفیت 5 گیگابایت می‌توانست 1000 موسیقی را در خود جا دهد که قیمتی معادل با 399 دلار داشت و باتری آن می‌توانست تا 10 ساعت برای پخش موسیقی دوام بیاورد.

اپل در تولید این محصول از یک نمایشگر ال سی دی معمولی استفاده کرده بود که می‌توانست اطلاعات مربوط به موسیقی‌های در حال پخش و محتویات ذخیره شده در دستگاه را نشان دهد.

بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که آیپد دروازه ورود شرکت اپل به عرصه تولید محصولات همراه بوده است. تولید آیپاد باعث شد تا محصولاتی نظیر آیفون و آیپد در سال‌های بعد آماده تولید و عرضه به بازار شوند. اپل بعدها تلاش کرد تا در نسل‌های بعدی آیپاد امکان پخش ویدیوها و پادکست‌ها را نیز به کاربران ارائه دهد. در نهایت استیو جابز 6 سال پس از عرضه اولین آیپاد، اولین تلفن هوشمند شرکت اپل را به عنوان «یک آیپاد، یک تلفن همراه و یک دستگاه متصل به اینترنت» معرفی کرد. امروزه مهم‌ترین درآمد اپل از تولید و عرضه آیفون‌ها است که در حقیقت نسل پیشرفته و هوشمندتر آیپاد به حساب میایند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
خرید گیفت کارت ps4

خرید گیفت کارت PS4

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
0 کاراکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location