سبد خرید خالی‌ست.
iPhone-repair

خرید آیفون اپل

شرکت اپل تصمیم دارد تا با تعمیر کاران غیرمجاز آیفون‌ها مبارزه کند تا کاربران مجبور به دریافت خدمات پس از فروش در مراکز رسمی و قانونی این کمپانی باشند.

بر اساس جدیدترین گزارش خبرگزاری The Information اپل در طول سالیان گذشته همواره به دنبال ابداع روش‌هایی برای مبارزه با تعمیر پذیری دستگاه‌ها به دست تعمیرکاران غیر قانونی بوده است. این ادعا توسط تعداد بسیاری از کارکنان سابق اپل استورها و نمایندگی‌های رسمی شرکت اپل تائید شده است.

علاوه بر این، در سال 2013 اپل اعلام کرده بود که با موجی عظیم از کلاه برداری‌های مربوط به تعمیرات آیفون‌ها مواجه شده است. این تبه کاران، آیفون‌های دزدیده شده از کشورهای مختلف را خریداری می‌کنند و قطعات گران قیمت آن‌ها شامل برد مدار منطقی و پردازنده را از آن‌ها برداشته و برای تعمیر دستگاه‌های دیگران استفاده می‌کنند و آیفون‌های دزدی با قطعات تقلبی و بی‌کیفیت جایگزین شده و برای بار دیگر در بازار به فروش می‌رسند.

اما اقدامات تبه کاران تنها به اینجا ختم نمی‌شود؛ تا پیش از این، اپل به تعمیرکاران مجاز بخش Genius Bar اعلام کرده بود که در صورت دریافت آیفون‌های خراب، آن‌ها را با دستگاه‌های نو تعویض کرده و به مشتریان ارائه دهند. این مسئله باعث شده تا بسیاری از کلاه‌برداران اقدام به سرقت آیفون‌های خراب از انبار ضایعات اپل استورها کرده و با تعمیر آن‌ها، این محصولات را برای بار دیگر به چرخه مصرف بازگردانند.

در این میان، افزایش موج سرقت‌های انجام شده از اپل استورهای مختلف در ایالت کالیفرنیا و چین باعث شده تا اپل به فکر استفاده از روش‌های پیشرفته‌تری برای مقابله با تعمیرات غیرمجاز آیفون‌ها بیافتد. اپل از همین حالا از روش‌هایی برای از کار انداختن آیفون‌های دزدیده شده در اپل استورها استفاده می‌کند؛ با این حال به نظر می‌رسد که سارقین روش بازیابی و راه اندازی آیفون‌های دزدیده شده از اپل استورها را پیدا کرده‌اند و همچنان به سرقت‌های زنجیره‌ای خود ادامه می‌دهند.

بر اساس ادعای اخیر، شرکت اپل تصمیم دارد تا با به کار گیری روش‌هایی پیشرفته، روند تعمیر آیفون‌ها توسط تعمیرکاران غیرمجاز را کاهش دهد. این روش‌ها به احتمال زیاد در نحوه طراحی و ساخت این تلفن‌های هوشمند تأثیر می‌گذارد و اپل تصمیم دارد تا آیفون‌های آینده را به گونه‌ای طراحی کند که تنها توسط نمایندگی‌های مجاز قابل تعمیر باشند.

باید به یاد داشت که اقدام اپل ممکن است باعث ایجاد دردسرهای بسیاری برای کاربران آیفون‌ها در کشورهایی نظیر ایران شود چرا که در این مناطق اپل نمایندگی رسمی ندارد و تنها محصولات از طریق عامل‌های فروش مجاز به کاربران عرضه می‌شوند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

2 کامنت

در تنظیمات آیکلاود گزینه Contact رو از حالت Merge بردارید

  Attachments
  1. علیرضا فرجی

سلام من اپل ايديم با خواهرم مشترك بوده با اينكه sing outكردم ى اپل ايدي جديد وارد كردم بازم كانتكت هام براش ميره و شايد هم عكسام !!!چي كار بايد كنم؟

  Attachments
  1. رويا پروين
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location