سبد خرید خالی‌ست.
هزینه 14.5 هزار میلیاردی اپل برای کریستال یاقوت
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

 

کارخانه تولید کننده کریستال یاقوت، "GT Advanced Technologies"، توافقی مهم و پرسودی با اپل انجام داده است. مدیران کوپرتینو ، قراردادی با “GT” منعقد کرده که طی آن، "GT" موظف است در ایالت آریزونا، مواد اولیه کریستال یاقوتی که در حسگر اثر انگشت آیفون 5S مورد استفاده قرار گرفته است را تولید کند. اپل نیز به عنوان پیش پرداخت 578 میلیون دلار به این شرکت بابت 5 سال ،که از سال 2015 آغاز می شود، پرداخت می کند.

در این قرار داد آمده اپل در آریزونا کارخانه اصلی تولید کریستال را خواهد ساخت و GT نیز متعهد کشته دستگاه ها و تکنولوژی های خط تولید را تامین نماید. همجنین GT موظف به استفاده از تکنولوژی هایی شده که هزینه تولید این کریستال فوق العاده سخت را کاهش دهد.

لازم به ذکر است این کارخانه نیز مانند مقر دردست ساخت جدید اپل، یعنی بشقاب پرنده اپل تمام انرژی مصرفی اش را از انرژی های تجدید پذیر تامین خواهد کرد.

 

touchid_hero_2x.jpg

 

برای شروع، اپل به این شرکت فشار زیادی واردی نمی کند، اما حداقلی برای تولید این قطعه در نظر گرفته است. برای "GT" ،این یک معامله پرسود بوده است.

 

سوال اینجاست که GT دقیقا چه قطعات یا مواد اولیه ای را تولید خواهد کرد. از کریستال یاقوت در لنز دوربین آیفون 5 و حسگر اثر انگشت آیفون 5S استفاده می شود. اپل به تازگی از این ماده خوشش آمده، چرا که پس از الماس، کریستال یاقوت سخت ترین ماده در جهان است.

 

در ماه سپتامبر، شرکت ثبت اختراعات و اکتشافات و نوآوری های آمریکا، اختراعی به نام شرکت اپل مبنی بر "نحوه استفاده از کریستال یاقوت در دستگاه های الکترونیکی "را به ثبت رسانید. جزئیات این اختراع قابل مشاهده برای عموم است. اپل همواره در حال تحقیق برای استفاده هر چه بیشتر و بهتر از این ماده سخت است، به همین دلیل با شرکت GT این قرارداد بزرگ را بسته است.

 

با توجه به مبلغ بسیار بالای این قرارداد و تلاش اپل برای انحصاری کردن حق استفاده از این فناوری ، احتمالا اپل کابرد های دیگری علاوه بر دروربین و  Tuoch Idبرای این ماده یافته است .

این خبر شاید نوید دهنده آیفونی به سختی الماس باشد .

آیفون 7 پلاس - 32 گیگ 3,289,000 تومان-100,000 تومان تخفیف ویژه 3,189,000 تومان
آیفون 7 - 32 گیگ قیمت درج نشده است.
آیفون 7 پلاس - 128 گیگ قیمت درج نشده است.
آیفون 8 - 64 گیگ 3,699,000 تومان
 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

8 کامنت

منم به جاي اون كارخونه ياقوت سازي بودم با اپل معامله ميكردم

  Attachments
  1. پدرام

دارندگی و برازندگی
پول داره و خرج میکنه کسی حرفی داره ؟!

  Attachments
  1. میلاد

خیلیییی

  Attachments
  1. shahab

خیلی پوله هااااا

  Attachments
  1. morteza

حرفمو پس میگیرم

  Attachments
  1. yashar shahbazi

من یکی تز دوستام 5s داره گوشی خیلی خوبی ولی نمیدونم چرا حسگرش قاطی میکرد شاید من بد متوجه شدم ولی خودشم یه همچین حرفی زد که برا من جای تعجب بود

  Attachments
  1. yashar shahbazi

حتما میخواد بدنش رو هم از کیریستال یاغوت بسازه؟!!

  Attachments
  1. میلاد

ولی به نوآوری‌ش می‌ارزه

  Attachments
  1. محمد
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location