شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

شرکت فیس بوک به تازگی اقدام به عرضه نسخه تست و بتای اپلیکیشن لایت این شبکه اجتماعی به کاربران سیستم عامل آی او اس کرده است. فیس بوک لایت قرار است در آینده نزدیک در اختیار کاربران عمومی قرار بگیرد.

تا پیش از این، اپلیکیشن فیس بوک لایت تنها برای تلفن‌های هوشمند اندرویدی توسعه داده شده بود. تلفن‌های هوشمند اندرویدی معمولاً کانفیگ و قدرت بازدهی و پردازشی ضعیف‌تری نسبت به آیفون‌ها دارند و فیس بوک به‌منظور رفع مشکلات مربوط به عدم پاسخگویی سخت افزار دستگاه‌های اندرویدی، اپلیکیشن فیس بوک لایت را در گوگل پلی استور آماده عرضه کرده بود.

در این میان، بسیاری از کاربران آیفون‌ها نیز همانند گوشی‌های اندرویدی از سنگین بودن اپلیکیشن کامل فیس بوک در اپ استور ابراز نارضایتی کرده‌اند و به همین دلیل توسعه دهندگان این شبکه اجتماعی اقدام به عرضه اپلیکیشن فیس بوک لایت در اپ استور نیز کرده‌اند.

اپلیکیشن فیس بوک لایت تنها 5 مگابایت حجم دارد و حجم کمتری برای دانلود داده‌ها نیاز دارد. این مسئله علاوه بر کاهش میزان مصرف انرژی و اینترنت دستگاه، باعث می‌شود تا حجم کمتری از فضای ذخیره سازی آیفون‌ها توسط فیس بوک اشغال شود.

تا پیش از این، بسیاری از کاربران اپلیکیشن کامل فیس بوک گزارش‌هایی مبنی بر اشغال فضایی بیش از 500 مگابایت توسط آن را منتشر کرده بودند و حالا فیس بوک لایت قرار است این مشکل را در آیفون‌ها برطرف کند.

کاربران با نصب اپلیکیشن فیس بوک لایت در آیفون‌ها می‌توانند میزان مصرف باتری، اینترنت و همچنین فضای ذخیره سازی دستگاه خود را کاهش دهند و به صورت بهینه‌تر از طریق روش‌های رسمی به شبکه اجتماعی فیس بوک دسترسی داشته باشند.

گفتنی است که فیس بوک لایت فعلاً تنها به صورت تست و در اختیار کاربران آمریکایی قرار گرفته است و قرار است در آینده نزدیک به صورت عمومی آماده عرضه به‌تمامی کاربران دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل آی او اس شود. 

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...