سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail-Recovered-Recovered-Recovered-Recovered

خرید آیفون اپل

وب سایت آی فیکس ایت در بررسی‌های اخیر خود اعلام کرده که اقدام اپل برای انحصاری کردن فرایند تعمیر کامپیوترهای مک صحت دارد و اپل توان انجام چنین کاری را دارد.

اواخر هفته گذشته شرکت اپل طی انتشار یکی از سندهای فنی مربوط به کامپیوترهای مک اعلام کرد که فرایند تعمیر دستگاه‌های جدید شامل مک بوک پرو 2018 و آیمک پرو به صورت انحصاری انجام می‌شود. این کمپانی اعلام کرده بود که تراشه T2 به کار رفته در این کامپیوترها باعث می‌شود تا تعمیرکاران غیرمجاز و متفرقه از لحاظ فنی امکان تعمیر این دستگاه‌ها را نداشته باشند و در صورت چنین اقدامی، سرویس‌های فنی ارائه شده توسط نمایندگی‌های مجاز این کمپانی برای کاربران محصولات یاد شده لغو می‌شود.

در این میان وب سایت آی فیکس ایت طی پستی جدید اعلام کرده که ادعای اخیر شرکت اپل را مورد بررسی قرار داده است و صحت این اقدام را تائید می‌کند. بر اساس ادعای این وب سایت، حتی تعمیرکاران حرفه‌ای نیز نمی‌توانند این سیستم انحصاری به کار رفته در تراشه T2 را دور بزنند و دستگاه‌های جدید اپل شامل آیمک پرو و مک بوک پرو 2018 حتماً باید توسط نمایندگی‌های مجاز شرکت اپل تعمیر شوند.

علاوه بر این، وب سایت آی فیکس ایت اعلام کرده که برخی از ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر دستگاه‌های یاد شده نظیر AST 2 تنها توسط خود شرکت اپل تولید می‌شوند و این ابزارها تنها به اپل استورهای مجاز عرضه می‌شود. این مسئله به طور کامل باعث می‌شود تا دیگر دستگاه‌های تولید شده توسط اپل امکان تعمیر از طریق تعمیرکاران متفرقه را نداشته باشند.

شرکت اپل در حالی فرایند انحصاری سازی تعمیر محصولات خود را تائید کرده که بسیاری از سازمان‌های تجاری و دولتی در سراسر جهان به این اقدام اپل اعتراض کرده‌اند. بر همین اساس، اتحادیه اروپا در لایحه‌ای جدید از شرکت‌هایی نظیر اپل درخواست کرده بود تا برای ادامه فعالیت تجاری خود در اروپا، اقدام به ارائه حق انتخاب به مشتریان در زمینه تعمیر محصولات کنند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location