شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

شرکت اپل تصمیم دارد تا با تعمیرکاران متفرقه و غیر حرفه‌ای که اقدام به تعمیر آیمک پرو و مک بوک پرو می‌کنند، مبارزه کنند.

بر همین اساس در یکی از اسناد رسمی شرکت اپل مشخص شده است که تراشه T2 به کار رفته در آیمک پرو و مک بوک پرو 2018 باعث می‌شود تا اقدام به تعمیر دستگاه با استفاده از ابزارها و قطعات متفرقه باعث از بین رفتن گارانتی بین المللی دستگاه می‌شود.

در این سند، مشخص شده که تراشه T2 به کار رفته در مک بوک پرو نظارت کامل روی تاچ آیدی، برد مدار منطقی، نمایشگر، کیبورد، باتری، ترک پد و اسپیکر دارد و در صورت تعمیر و تعویض این قطعات از سوی تعمیرکاران متفرقه، دستگاه دیگر امکان پاسخگویی در زمینه تشخیص مشکلات بعدی را نخواهد داشت.

در آیمک پرو نیز تراشه یاد شده روی سیستم ذخیره سازی و برد مدار منطقی نظارت می‌کند تا این قطعات توسط کاربران متفرقه مورد تعمیر قرار نگیرند. هر کدام یک از این قطعات در صورت تعمیر به صورت متفرقه دیگر امکان بررسی در سرویس Apple diagnostics را ندارد و اپل در مورد خرابی‌های آتی دستگاه دیگر پاسخگو نخواهد بود.

ابزار تشخیصی شرکت اپل که برای کاربران دستگاه‌های مک در نظر گرفته شده است، به صورت انحصاری برای دستگاه‌هایی در نظر گرفته شده که توسط اپ استورهای رسمی مورد تعمیر قرار بگیرند. علاوه بر این، شرکت اپل در طراحی مک بوک پرو 2018 و آیمک پرو تلاش کرده تا روند تعمیر این دستگاه‌ها را توسط تعمیرکاران غیرمجاز دشوار کند. بر همین اساس، این دستگاه‌ها برای تعمیر به ابزارهایی ویژه نیاز دارند که تنها توسط شرکت اپل تولید و عرضه می‌شوند.

برای مثال، برای ریکاوری اطلاعات مک بوک پرو، تعمیر کاران حتماً به یک ابزار ویژه برای اتصال ذخیره سازی دستگاه خراب به درگاه لایتنینگ یک مک بوک جداگانه دارند که به صورت انحصاری فقط در اختیار اپل استورها قرار گرفته است.

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...