شما در حال مشاهده وبسایت با نسخه بهینه و سریع AMP هستید . مشاهده نسخه اصلی وبسایت

هفته گذشته شایعاتی در مورد احتمال تعبیه قابلیت زیبا سازی عمدی سلفی‌ها توسط دوربین ترودپت آیفون XS سر و صدای زیادی در میان کاربران این تلفن هوشمند به پا کرد.

این شایعات بر این ادعا بوده‌اند که اپل در تولید دوربین سلفی آیفون XS و XS Max از لحاظ نرم افزاری قابلیتی را برای شفاف سازی پوست و زیبا سازی چهره در نظر گرفته که به‌صورت خودکار و بدون دخالت کاربر اقدام به ویرایش و تولید تصاویر سلفی زیباتر می‌کند. 

تصویری که یکی از کاربران شبکه اجتماعی Reddit منتشر کرد و این شایعات را راه انداخت

این شایعات موجی از انتقادها را علیه شرکت اپل به راه انداخته بود که طی آن برخی از کاربران اعلام کرده بودند که استفاده از فیلترهای اجباری در دوربین باعث می‌شود تا تصاویر گرفته شده از طریق دوربین ترودپت غیرواقعی و مصنوعی‌تر به نظر بیایند و این دوربین تنها برای گرفتن تصاویر صورت مناسب باشند و استفاده از آن برای عکاسی از مناظر مناسب نباشد.

هر چند که استفاده از دوربین ترودپت برای عکاسی مناظر تا حدودی غیرمعمول و غیرعادی به نظر می‌رسد، اما توسعه دهنده اپلیکیشن Halide اقدام به بررسی این شایعات کرده و در نتیجه اعلام کرده که چنین فیلتری روی دوربین سلفی آیفون XS و XS Max وجود ندارد. Sebastiaan de with توسعه دهنده این اپلیکیشن در نتیجه بررسی‌های خود اعلام کرده که تنها تغییراتی که اپل در دوربین ترودپت آیفون XS و آیفون XS Max داده است، شامل تکنیک‌هایی ویژه برای کاهش نویزهای بصری و از بین بردن کنتراست‌های تاریک و نورهای تیز بوده است.

این کار قطعاً باعث می‌شود تا تصاویر پوست صورت افراد حاضر در سلفی‌ها شفاف‌تر و زیباتر به نظر برسد اما توسعه دهنده Halide اعلام کرده که در آیفون‌های جدید شرکت اپل هیچ رد پایی از وجود فیلترهای مربوط به زیبا سازی صورت پیدا نکرده است.

البته قابلیت‌های یاد شده نه تنها در دوربین سلفی آیفون XS بلکه در دوربین دوگانه پشتی آن نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این مسئله به آن معنا است که اپل دوربین سلفی آیفون XS را گرفتن سلفی‌های صورت محدود نکرده است، بلکه این تکنیک باعث می‌شود تا حتی عکاسی از مناظر و موارد دیگر نیز زیباتر و منحصر به فردتر ثبت شوند. 

خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
ثبت نظر جدید و مشاهده نظرات کاربران ...