سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خرید آیفون اپل

سال 2017 که اپل برای اولین بار از سیستم احراز هویت مبتنی بر چهره خود با عنوان فیس آیدی در کنار آیفون ایکس رونمایی کرد، این کمپانی اعلام کرد که اطلاعات مربوط به صورت اشخاص تنها در حافظه داخلی دستگاه باقی می‌ماند و فیس آیدی به طور کامل در برابر نفوذ هکرها و مقامات دولتی ایمن است.

در این میان، گزارش‌های اخیر منتشر شده حاکی از آن است که پلیس فدرال آمریکا از این سیستم احراز هویت سو استفاده کرده است. در ماه اوت سال جاری میلادی اف بی آی وارد خانه فردی به نام Grant Michalski می‌شود و به دنبال مدارکی دال بر مجرم بودن او می‌گردد. از آنجایی که ذن اف بی آی به جرم‌های اینترنتی و نگه داری و انتشار محتوای غیرقانونی از طرف Grant Michalski این سازمان دولتی تصمیم به بررسی تلفن هوشمند و کامپیوتر متهم می‌گیرند.

اف بی آی مجوز بررسی خانه متهم را داشته است، با این حال مجوز دریافتی در مورد بررسی اطلاعات تلفن هوشمند و لپ تاپ متهم هیچ ادعایی را مطرح نکرده بود. یکی از مأمورین اف بی آی در زمان بررسی خانه از متهم درخواست می‌کنند تا قفل تلفن هوشمند را باز کند که پس از مواجهه با مخالفت او، مأمور اف بی آی با قرار دادن تلفن هوشمند در مقابل صورت متهم قفل آن را از طریق فیس آیدی باز می‌کند.

به طور کل و بدون در نظر گرفتن جرم احتمالی متهم، اف بی آی حق انجام چنین کاری را نداشته است و حتی مقامات قانونی نیز در مورد این مسئله اجازه‌ای را به این سازمان دولتی نداده بودند.

اپل تا پیش از این نیز در مورد استفاده از سیستم احراز هویت بیومتریک نظیر فیس ایدی و تاپ آیدی هشدار داده بود. این کمپانی همچنین تمهیدات ویژه‌ای را برای غیرفعال سازی سریع فیس ایدی و تاچ آیدی در آیفون و آیپدها در نظر گرفته است که کاربران باید نحوه استفاده از آن‌ها را به یاد داشته باشند. 

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

4 کامنت

نویسنده این مطلب احتمالا تا به حال حتی یک بار هم از نزدیک آیفون ایکس را ندیده و تست نکرده!
به قول این دوستمون که نوشته چشماش رو میبست، حتی نیاز به چنین کاری هم نبود! کافیه فقط نگاهش به دوربین نباشه و بالاتر را نگاه کنه. میبینید که آیفون باز...

نویسنده این مطلب احتمالا تا به حال حتی یک بار هم از نزدیک آیفون ایکس را ندیده و تست نکرده!
به قول این دوستمون که نوشته چشماش رو میبست، حتی نیاز به چنین کاری هم نبود! کافیه فقط نگاهش به دوربین نباشه و بالاتر را نگاه کنه. میبینید که آیفون باز نخواهد شد.

مشاهده ادامه کامنت
  Attachments
  1. مجتبی سرمدی

متن های منتشر شده در وب سایت ساختگی نیستند!
میتوانید به منبع خبر در مجله فوربس مراجعه کنید

  Attachments
  1. علیرضا فرجی

اگه گوشیش آیفون ایکس بوده وقتی گوشی رو گرفتن جلویه صورتش باید چشماش رو می بست
برای اینکه فیس آیدی آیفون ایکس کلر کنه باید حداقل یک چشم باز باشه

  Attachments
  1. میثم دانا

شما درست میفرمایید و قضاوت صحت این مطلب به عهده شما است، اما شخصا حدس میزنم زمانی که صاحب گوشی حواسش به جای دیگری پرت باشد، با قرار دادن آیفون به صورت لحظه ای مقابل صورتش، او ناخوادگاه برای چند لحظه به آن نگاه میکند.

  Attachments
  1. علیرضا فرجی
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location