سبد خرید خالی‌ست.
Post-Thumbnail

خرید آیفون اپل

 تعدادی از اپلیکیشن‌های امنیتی و آنتی ویروس ارائه شده در مک اپ استور اطلاعات شخصی کاربران کامپیوترهای مک را می‌ربایند.

بر اساس بررسی‌های انجام شده اخیر، این سری از نرم افزارها که در مک اپ استور آمریکا ارائه شده است، اقدام به جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران و ارسال آن‌ها به سرورهایی نامشخص می‌کنند. تا پیش از این، یک ویدیو، در ماه اوت سال جاری میلادی از طرف برخی از تحلیلگران منتشر شده بود که طی آن روند انجام این کار غیرقانونی توسط برخی از اپلیکیشن‌های امنیتی ارائه شده در مک اپ استور احراز شده بود.

بر اساس بررسی‌های اخیر، اپلیکیشن Adware Doctor که بیشتر در زمینه محافظت دستگاه‌های مک در برابر نرم افزارهای تبلیغی فعالیت می‌کرده است، اطلاعات شخصی و امنیتی کاربران را برای مصارفی نامشخص می‌ربوده و آن‌ها را به سرورهایی خاص انتقال می‌داده است. این خاصیت غیرقانونی این نرم افزار، تا پیش از این توسط وب سایت TechCrunch کشف و فاش شده بود. 

 در توضیحات نرم افزار Adware Doctor در مک اپ استور آمده بود که این اپلیکیشن از کامپیوترها در برابر خطرات احتمالی در برابر دیگر اپلیکیشن‌ها و تبلیغاتی که به صورت پاپ آپ به نمایش در میایند محافظت می‌کند. جالب اینجا است که این نرم افزار با قیمت 4.99 دلار در مک اپ استور به فروش می‌رسید و بسیاری از کاربران نیز برای رهایی از شر تبلیغات از آن استفاده می‌کردند؛ اما حالا مشخص شده است که این اپلیکیشن به طور اختصاصی اطلاعات کاربران را برای مصارفی نامعلوم جمع آوری می‌کرده است.

بسیاری از تحلیلگران از جمله نویسندگان وب سایت تک‌کرانچ نیز بر این باور هستند که اطلاعات ربوده شده توسط این اپلیکیشن برای ارسال تبلیغات هدفمندتر به کاربران مورد استفاده قرار می‌گرفته است. گفتنی است که اپل از همین حالا این اپلیکیشن را از اپ استور اختصاصی مک حذف کرده است و به کاربران توصیه کرده که در صورت خرید و نصب آن روی کامپیوتر خود، هر چه سریع‌تر آن را حذف کنند.

مطالب مرتبط :

خرید گیفت کارت
خرید گیفت کارت

خرید انواع گیفت کارت

  گیفت کارت پلی استیشن
گیفت کارت پلی استیشن psn

خرید گیفت کارت پلی استیشن

  خرید گیفت کارت اپل
خرید گیفت کارت اپل

خرید گیفت کارت اپل

 

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

0 کامنت

هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location