سبد خرید خالی‌ست.

SatSleeve ابزاري که آيفون را به يک تلفن ماهواره اي تبديل مي کند

4,297
by sahraei, 5 سال قبل
 
اگر در اعماق جنگل‌های آمازون یا میانه اقیانوس هند گیر افتاده‌اید اما آی‌فون‌تان را به همراه دارید، اصلا نگران نشوید. چرا که با SatSleeve محصول شرکت ثریا (Thuraya) می‌توانید آی‌فون‌تان را به یک تلفن ماهواره‌ای تبدیل کنید. این «غلاف» که با قیمت ۴۹۹ دلار عرضه می‌شود به پشت آی‌فون ۴، ۴s و ۵ متصل شده و توانایی ارسال امواج آن را به محدوده‌ای بسیار فراتر از توانایی‌های گوشی‌های موبایل و شبکه‌های سلولی افزایش می‌دهد.

ثریا تجربه زیادی در تولید تلفن‌های ماهواره‌ای دارد و خدمات آن محدوده‌هایی را پوشش می‌دهد که سیگنال‌های شبکه‌های سلولی به هیچ وجه به آن دسترسی ندارند. حرکت دو ماهواره این شرکت در مدار زمین با حرکت زمین هماهنگ است (از دید ناظر زمینی در مکان ثابتی دیده می‌شوند) و هر دو در مکان‌هایی قرار دارند که در محدوده ارسال امواج دفتر مرکزی آن در دبی قرار بگیرند. محدوده تحت پوشش امواج این شرکت اروپا، آسیا بیشتر آفریقا و اقیانوس آرام را در بر می‌گیرد (البته نیم‌کره غربی را به درستی پوشش نمی‌دهد). SatSleeve درست همانند XT Satphone توسط یک OEM دیگر تولید می‌شود اما توسط ثریا به کریرهای مخابراتی فروخته می‌شود.

تلفن‌های ماهواره‌ای معمولا تنها یک تلفن معمولی با شماره‌ای اختصاصی هستند. اما ثریا برای SatSleeve دست به ابتکار جالبی زده است. این شرکت با کریرهای شبکه‌های سلولی وارد مذاکره شده و امکان رومینگ را در شبکه‌های آن‌ها فراهم کرده است. شرکت‌های AT&T و T-Mobile از جمله این شرکت‌ها هستند که آمریکا را هم پوشش می‌دهند. به این ترتیب در نیم‌کره غربی هم هرجا که کاربر به شبکه‌های GSM شرکت‌های طرف قرارداد ثریا وارد شود، می‌تواند از امکانات رومینگ با همان شماره سیم‌کارت ثریا استفاده کند. در سایر نقاط نیز تماس از طریق ماهواره برقرار خواهد شد.

دو قابلیت متفاوت دیگر نیز نسبت به سایر تلفن‌های ماهواره‌ای در SatSleeve پیش‌بینی شده است. نخست نفوذ بالای امواج است. به این معنی که حتی اگر آنتن کشویی دستگاه بسته باشد، باز هم تلفن زنگ خواهد خورد. دوم این‌که لازم نیست کاربر در زاویه یا محل ثابتی قرار داشته باشد و می‌تواند همانند موبایل معمولی در حین حرکت با آن مکالمه کند.

این نسخه هنوز از انتقال داده روی فرکانس‌های ماهواره‌ای پشتیبانی نمی‌کند، اما نسخه voice + data در آینده نزدیک (همین امسال) عرضه خواهد شد که از پهنای باند تا ۵۰۰ کیلوبیت بر ثانیه استفاده می‌کند. ثریا قصد دارد SDK آن را هم برای استفاده توسعه‌دهندگان منتشر کند تا بتوانند به توسعه اپ برای این ابزار جانبی آی‌فون بپردازند.

© منبع : گجت نیوز

ارسال کامنت جدید

شما به عنوان مهمان در حال ثبت کامنت هستید. ورود به حساب کاربری

1 کامنت

جالب بود

  Attachments
  1. Seyed Milad Golsorkhi
هنوز پرسش یا کامنتی منتشر نشده است.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location