ورود / ثبت نام

ورود

1. مجتبی قهرمانی
  2. مشکلات سخت افزاری آیفون
  3. پنج شنبه , 10 اسفند 1391 10:17
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام
رتینا تولیده سامسونگه؟
یجایی خوندم ولی شک دارم خواستم بپرسم.

چیپ های A4 , A5 , A6 تولید کدوم شرکته؟
با تشکر
به این سوال امتیاز دهید:
پاسخ پذیرفته شده
محمد عباسی - مدیر فنی پاسخ پذیرفته شده
با سلام .
چیست A4 و A5 توسط خود شرکت اپل طراحی شده است ولی توسط شرکت سامسونگ فقط تولید شده است . چیپست A6 هم High-k dielectric که شامل قطعات داخلی میشود توسط شرکت اپل طراحی و تولید و در نهایت توسط سامسونگ اسمبل میشود .
صفحه رتینا آیپد توسط شرکت سامسونگ تولید میشود اما صفحه نمایش رتینا آیپاد, آیفون و مک بوک پرو توسط شرکت LG تولید میشود .
اما اینکه چرا شرکت سامسونگ از صفحه نمایش رتینا در تبلت خودش استفاده نمی کند مقوله ی جدایی است که بعدا در اخبار خواهد آمد .
مجتبی قهرمانی پاسخ پذیرفته شده
با تشکر از پاسخ شما.
البته یه چیزایی در مورد عدم استفاده رتینا توسط سامسونگ میدونم ولی بیشترش یادم رفته.
فکر میکنم اپل جایی واسه تولید اجزا داخل چیپ وو تولید ویفر سیلیکون داشته باشه.
من دکمه تشکرو پیدا نکردم ازتون تشکر کنم.
همینجا اعلام تشکر میکنم.

در ضمن شفافیت تصویر ایفون بخاطر تراکم پیکسلش نیست بخاطر چینش پیکسل ها و رنگ بندی و اضلاع و زوایای پیکسل هاست مثل کاری که سونی تو براویا میکنه ولی تراکم پیکسل هاش به تیراژ رتینا هم نیست.
  1. بیش از یک ماه قبل
  3. # 1
سلام
یمقدار جست و جو کردم انگار این چیپ های A4 , A5 H H اپل مال کمپانس کورتکسه با سری های A1 تا A8 اش. البته احتمال قریب به یقین.

چیپ های صنعتی برای پردازش انرویدن اینا که روش IOS نصب شده.مثلا این چیپ ها روی سیستم های رادار و اویونیک هواپیما یا کشتی یا روس سیستم های پردازش تصویر پزشکی مثل ام ار ای یا اکو وجود داره و سیستم عامل داخل چیپ نه اینکه جی یو ای ورژن هایی از یونیکس یا لینوکس-یا ورژن های صنعتی ویندوز که همون سی ای هستش یا اندروید روشونه.
  1. بیش از یک ماه قبل
  3. # 2
علی پاسخ پذیرفته شده
سامسونگ نقش ِ یه کارگر رو برای اپل بازی میکنه ..
از تکنولوژی محصولاتی که برای اپل میزنه اصلا خبر نداره ..
وظیفه اش فقط اسمبل و درست کردن قطعات هستش ..
و اپل هم پتنت ها و تکنولوژی ساخت خودش رو قبلا ثبت کرده و اگر هم سامسونگ بخاد از تکنولوژی اپل استفاده کنه 100% جریمه خواهد شد ..
  1. بیش از یک ماه قبل
  3. # 3
Arman 512™ - مدیر انجمن پاسخ پذیرفته شده
بنازم بروبچ ...
جمله ی اولت تو حلقم داش علی ...
  1. بیش از یک ماه قبل
  3. # 4
یه تولید کننده وبیفر سیلیکون و چیپ چطوری میتونه از تکنولوژی قطعات خبر نداشته باشه؟!
چیپ هایی که سامسونگ به اپل میده چیپست های عمومی که برای همه تولید میشه با یه پارت نامبر ثابت تولید کنندگان دیوایس های صنعتی هم ازش استفاده میکنن.
اسمبلر اپل فاکسکانه مه سامسونگه.
  1. بیش از یک ماه قبل
  3. # 5
علی پاسخ پذیرفته شده
من به شما یه بُرد میدم .. میگم براش قاب بساز ...
اونا هم چیپست یا نقشه ی چیپست رو میدن .. سامسونگ میسازه .
  1. بیش از یک ماه قبل
  3. # 6
دوست عزیز دارم عرض میکنم چیپست های تولیدی سامسونگ با پارت نامبر عمومی برای همه صنایع عرضه میشن و حتی قبل از استفاده اپل از چیپ های سامسونگ تو بازار قابل تهیه است.
اپل میخواد یه دیوایسی طراحی کنه از میکرو دیوایس های تمام شرکت ها میتونه استفاده کنه.
اپل از قطعات اینتل یا فیر چایلد یا سمی کنداکتور و .... هم استفاده میکنه اونموقع اینتل و فیرچایلد که لیدر و بنیان گذار نمیه هادی سازی و میکرو پروسسور سازی دنیا هستن بازم سواد و اطلاع از هیچی ندارن یعنی؟
  1. بیش از یک ماه قبل
  3. # 7
اپل یه طراحه بقیه قطعه ساز!
هر کدوم تو حوزه خودشون خوبن.
  1. بیش از یک ماه قبل
  3. # 8
علی پاسخ پذیرفته شده
ممنون از اطلاعاتتون ..
  1. بیش از یک ماه قبل
  3. # 9
  • صفحه :
  • 1

هنوز برای این سوال پاسخی ثبت نشده است !
شما امکان ثبت پاسخ به این سوال را ندارید. .

انفورماتیک نوین

• درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.