ورود / ثبت نام

ورود

1. saleh mastani
  2. راهنمای خرید
  3. پنج شنبه , 11 دی 1393 19:16
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
من می خوام یک مک بوک بخرم ولی نمی دونم چه مدلی بیشتر به دردم می خوره و می تونه نیازام رو بر طرف کنه مثلاً ساخت پاورپوینت و تایپ مقاله و search کردن توی اینترنت و گاهی هم کار های طراحی و نقشه کشی در اتوکد. حافظه ی زیاد هم به دردم نمی خوره. بیشتر رم و گرافیک. mac book air یا mac book pro و چه مدلی. لطفاً بگین چند سال می تونه برام کار کنه و عمر مفیدش چه قدره .
به این سوال امتیاز دهید:
پاسخ پذیرفته شده
vahid پاسخ پذیرفته شده
به طور کلی انتخاب لپ تاپ بستگی به دو تا فاکتور داره، اول نوع کاری که قراره باهاش انجام بدی، دوم بودجه ای که میتونی بذاری... برای ساخت پاورپوینت و سرچ مقاله شما دو تا گزینه داری یا میتونی از نرم افزار ms office ویندوز استفاده کنی یا از نرم افزارهای جایگزین و مشابه توی مک مثل keynote و pages یا امثالهم... اتوکد هم که نسخه مک داره و میتونی استفاده کنی.... اگه بتونی با اینها کار کنی میتونی حتی ارزونترین مک بوک ایر بازار رو هم بگیری بدون اینکه هیچ مشکلی برات پیش بیاد... ولی اگه فکر می کنی حتما نیاز به office تحت ویندوز داری یا به هر دلیل دیگه ای ممکنه نیاز به ویندوز پیدا کنی و لازمت میشه ویندوز و مک رو با هم اجرا کنی، باید بدونی که با توجه به اینکه مک بوک ایرها و مک بوک پروهای جدید هیچکدوم رمشون قابل ارتقا نیست، بنابراین تمام لپ تاپهایی که رمشون 4 هست، احتمالا برات مشکل ساز میشن... مخصوصا هر چی زمان بگذره این قضیه بیشتر خودشو نشون میده... بنابراین اگه بخوای با نگاه به آینده لپ تاپ انتخاب کنی، ترجیحا بری سراغ لپ تاپ های با رم 8 خیلی بهتره...
در حال حاضر تقریبا تمام مک بوک ایرهایی که توی بازار ایران هست همه 4 گیگ رم هستن... بنابراین بری سراغ مک بوک پرو بهتره، البته میتونی تا سال آینده صبر بدی، احتمالا نسخه جدید مک بوک ایرها حداقل 8 گیگ رم خواهد داشت... به هر حال مخلص کلام اینکه اگه بتونی ایر با رم 8 گیگ پیدا کنی تو بازار (حالا هر مدلی)، همونو بخر شک هم نکن... اگه نه MGX72 گزینه ایده آلی به نظر میرسه... البته 101 هم هست که رمش قابل ارتقا هم هست ولی توصیه نمی کنم چون دیگه قدیمی به حساب میاد و تولید جدید نداره...
در مورد عمر مفید هم بستگی به کارت داره... من فکر می کنم اگه همیشه کارات همین حول و حوش باشه با mgx72 تا 6 سال هیچ مشکلی نخواهی داشت!

هنوز برای این سوال پاسخی ثبت نشده است !
شما امکان ثبت پاسخ به این سوال را ندارید. .

انفورماتیک نوین

• درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.