ورود / ثبت نام

ورود

1. MORTEZA
  2. مشکلات نرم افزاری مک
  3. پنج شنبه , 06 آذر 1393 03:36
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام خدمت همه دوستان بلاخره بعد از کلی تحقیق به دنیای اپل وارد شدم و یه دونه مک بوک پرو MGXA2 خریدم(البته اول میخواستم از مدل های 13 اینچ بخرم اما نظرم عوض شد ) و از دوست خوبم

vahid
هم تشکر میکنم که راهنمایی های لازم رو انجام دادن تا با خیال راحت مک بخرم حالا چندتا سوال واسم پیش اومده که میخوام مطرح کنم

1. آیا لازمه از سیستم عامل مک هم بکاپ گرفت ؟ (تو لپ تاپ های ویندوزی که ویندوز اورجینال دارن این موضوع انجام میشه )

2. در اولین راه اندازی چه مواردی رو باید رعایت کرد و کلا هرچی که لازم هست که یه نفر که داره از ویندوز به مک مهاجرت میکنه رو بدونه توضیح بدین ممنون میشم ؟

بازم ممنون
به این سوال امتیاز دهید:
پاسخ پذیرفته شده
vahid پاسخ پذیرفته شده
عجب چیزی گرفتی... قشنگ تا ۷-۸ سال میتونه جواب کارتو بده... الان قشنگ احساس تضاد طبقاتی بهم دست داد (خخخخخ) خب بریم سراغ اصل مطلب: * در مورد بکاپ که اصلا نیازی نیست چون سیستم عامل مک دو ساله رایگان شده و هر موقع لازم بشه میتونی بدون هیچ مشکلی از اول نصب بشه٬ البته بهت تضمین میدم که نیازی نمیشه چون سیستم عامل مک کلا دچار مشکل نمیشه که لازم باشه از اول نصبش کنی! * نرم افزارهای ضروری که باید دانلود و نصب کنی (برای مک): vmware fusion 7 که قبلا بهت گفتم- izip برای فایلهای فشرده rar و زیپ - vlc player برای پخش فایلهای تصویری - folx نرم افزار مدیریت دانلود - photo booth قابل توصیف نیست فقط باید نصب کنی تا ببینی * یه سری نکات که به دردت میخوره: - سعی کن همیشه جایی که برق در دسترست هست٬ شارژرتو وصل کنی... باطری لپ تاپت هر چی بیشتر توی شارژ باشه٬ عمرش بیشتره... ضمنا هر بار که شارژ باطریت خالی و پر بشه cycle باطریت یکی اضافه میشه... کلا هر چی cycle باطریت کمتر باشه٬ بهتره... - نرم افزار coconut battery گزارش های خیلی خوبی از وضعیت باطریت بهت میده - سه نوع کیبرد فارسی توی مک وجود داره٬ چک کن ببین هر کدومش راحت تر بودی فعال کن و براش یه shortcut مناسب بذار... من خودم persian - isiri استفاده می کنم - سعی کن نرم افزارهای اصلی رو همیشه به روز نگه داری مخصوصا اپدیت های سیستم عامل رو همیشه نصب کن... ضمنا مک بوکت این قابلیتو داره که شب موقع اینترنت رایگان حتی در حالی که در مک بوکتو بسته باشی خودشو آپدیت کنه - کلیدهای میانبر توی مک خیلی مهم و کاربردین... سعی کن خوب ازشون استفاده کنی - بهت توصیه می کنم اول ویندوز از طریق fusion نصب کن و یه مدت استفاده کن٬ اون موقع اگه دیدی لازمه برو سراغ نصب ویندوز از طریق boot camp - یه سری نکات مهم در مورد vmware هست که بعد از اینکه کار باهاشو شروع کردی به مرور بهت میگم فعلا چیز دیگه ای توی ذهنم نیست٬ اگه یادم اومد میگم
vahid پاسخ پذیرفته شده
چند تا نکته دیگه یادم اومد: - اول ترک پد مک بوکت هس که کلا یه چیز استثناس٬ تقریبا تمام کارهای لازم رو میتونه بدون موس با همین ترک پد به صورت کامل انجام بدی (البته به جز کارهای طراحی مثل فتوشاپ)... سعی کن تمام حالت های استفاده رو یاد بگیری: دو انگشتی٬ سه انگشتی٬ چهار انگشتی و... آموزش به صورت تصویری هم توی system prefrences -> trackpad -> more gestures موجوده... - دوم اینکه ساختار فایلهای مک دقیقا مثل لینوکسه که احتمالا آشنایی داری٬ نداشته باشی هم کنار اومدن باهاش سخت نیست - سوم اینکه فلش یا هارد اکسترنال اگه میخوای وصل کنی٬ باید بدونی اگه فرمتش ntfs باشه فقط امکان خوندن داری و نمیتونی روشون بنویسی... فرمت fat32 هم اشکالش اینه که فایلهای 4 گیگ به بالا رو نمیتونی روش کپی کنی٬ میتونی به جای اینها از xfat استفاده کنی که هیچکدوم از این دو محدودیت رو نداره. البته یه راه دیگه هم هست اونم استفاده از نرم افزارهایی مثل tuxera ntfs یا paragon ntfs هست که اجازه میدن توی مک روی درایوهای ntfs بتونی بنویسی (دومی کرکش خیلی سخت گیر میاد)
  1. بیش از یک ماه قبل
  2. مشکلات نرم افزاری مک
  3. # 1
MORTEZA پاسخ پذیرفته شده
سلام وحید جان مگه ماشین مجازی خوب جواب نمیده که بعدش برم ویندوز رو با بوت کمپ نصب کنم من فقط روی ویندوز این چند برنامه رو میخوام Visual Studio Sql Server Eclips چون میگن در حین استفاده بوت کمپ دستگاه خیلی داغ میکنه و از این حرفا
  1. بیش از یک ماه قبل
  2. مشکلات نرم افزاری مک
  3. # 2
vahid پاسخ پذیرفته شده
چرا اتفاقا خیلی هم خوب جواب میده ولی احساس کردم از اول یه مقدار دنبال ویندوز مستقل هم بودی... اصلا به همین خاطر گفتم یه مدت کار کن تا متوجه بشی کارت کاملا راه میفته، خودت به این نتیجه برسی که نیازی به boot camp نیست...
  1. بیش از یک ماه قبل
  2. مشکلات نرم افزاری مک
  3. # 3
  • صفحه :
  • 1

هنوز برای این سوال پاسخی ثبت نشده است !
شما امکان ثبت پاسخ به این سوال را ندارید. .

انفورماتیک نوین

• درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.