ورود / ثبت نام

ورود

1. مهدی
  2. راهنمای خرید
  3. چهارشنبه , 31 ارديبهشت 1393 09:08
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
سلام دوستان من میخواستم برنامه نویسی ایفون رو شروع کنم برای همین میخوام مک بوک بگیرم حالا بین مدل های مختلف مک بوک ها گیر افتادم و نمیدونم کدوم رو انتخواب کنم.

باید بگم که به غیر از برنامه نویسی ایفون کار های دیگه ایی هم دارم باهاش که باید برنامه هایی مثل ویژوال استودیو و sql رو برنامه هایی برای برنامه نویسی موتور های بازی سازی و ... رو هم روش نصب کنم که باید براشون یک ویندوز هم نصب کنم رو مک بوک و اینکه کار های گرافیکی هم دارم که در حد دیجیتال پیتینگ هست که میخوام کار های گرافیکی رو رو همون سیستم عامل مک انجام بدم.

پس یک مک بوکی میخوام که با نصب ویندوز مشکلی نداشته باشه و سی پی یوی نسبتن قویی داشته باشه و با برنامه های گرافیکی هم مثل فتوشاپ مشکلی نداشته باشه و یک کارت گرافیکی داشته باشه که بکشه .

من مدل رتینای me864 مد نظرم بود که یکی از دوستان در یک گفت گوی دیگه گفته بودن که رتینا مناسب کار گرافیکی نیست برای همین گفتم از دوستان یک مشورطی بگیرم.

سقف هزینه ایی هم که میتونم بکنم در حد همون رتینای me864 هست که چهارملیون سی صد هست میباشد.
به این سوال امتیاز دهید:
مهمان پاسخ پذیرفته شده
من به شما مدل ۱۵ اینچی مک بوک پرو رتینا رو پیشنهاد میکنم چون تاکید زیادی بر کارهای گرافیکی دارید (البته باید بودجه بیشتری رو بزارید برای این کار) اما در کل اگه تا همون مبلغ ۴۳۰۰۰۰۰۰ میخواید هزینه کنید بهتر از me864 مدلی پیدا نمیکنید ضمن اینکه نصب ویندوز هم برای تمام دستگاه های مک بدون هیچ مشکلی انجام میشه
  1. بیش از یک ماه قبل
  2. راهنمای خرید
  3. # 1
مهدی پاسخ پذیرفته شده
دوست عزیز ممنون که راهنمایی کردی . این مدل 15 اینجی رتینا رو میشه لینک دیجی کالاشو بدی و یا مدلش رو بگی . و اینکه این مدل بدرد کار های برنامه نویسی کمی سنگین(طراحی موتور گیم) هم میخوره ؟ و اینکه یک جا خواندم که به خاطر رزولیشن بالای نمایشگر رتینا ادوبی میخواد نسخه ی مخصوص فتوشاپ رو برای این مدل ارائه بده . ایا راسته ؟ و اگه راسته ایا الان یا تا 3 ماه اینده این نسخه ی فتوشاپ در دسترس است؟ بودجه ی خرید من تا 6 ملیون تومن تغیر کرد که بستگی به شرایط میتونم تا 7 تومن هم براش بدم. ولی همونطور که بودجم تغییر کرد زمانی که مک رو خواهم گرفت هم تغیر کرده که اواسط شهریور هست. و از طرفی 12 روز دیگه هم اپل کنفرانس داره ممکنه مک بوک جدید رو نمایی کنه که اگه رونمایی کنه هم اونارو هم مورد بررسی و مقایسه با همین 15 اینچی رتینا میکنم. در هر حال اقا رضا ممنون بابت راهنمایی کردنتون
  1. بیش از یک ماه قبل
  2. راهنمای خرید
  3. # 2
Arash پاسخ پذیرفته شده
بهترين مدل با توجه به هزينه شما Me293 هست كه تمام نياز شما رو برطرف ميكنه ؛) قيمت هم نزديك ٧٠٠٠٠٠٠ هست
  1. بیش از یک ماه قبل
  2. راهنمای خرید
  3. # 3
vahid پاسخ پذیرفته شده
مواردی که میگم تجربه شخصیمه: من تقریبا تمام کارهایی که مدنظر شماست با لپ تاپم انجام میدم برای کارهایی مثل برنامه نویسی و اجرای نرم افزارهای سنگین مثل اتوکد هیچ کدوم از لپ تاپ های اپل مشکلی ندارن... من خودم MD101 دارم تمام کارهای برنامه نویسی هم بدون هیچ مشکلی باهاش انجام میدم... کارهای سنگین گرافیکی با فتوشاپ هم انجام میدم» از طراحی مجله و پوستر گرفته تا بنر سایز بزرگ پس هیچ نیازی نیست مدلهای خیلی بالا بگیرید... برای ویندوز هم دو حالت هست یا از BootCamp استفاده می کنی که عملا مثل یه لپ تاپ معمولی ولی قوی جواب میده، یا از fusion (که خودم از این حالت استفاده می کنم) که فقط باید حواست باشه ram لپ تاپت نباید کمتر از 8 باشه چون برای اجرای همزمان ویندوز و مک دچار مشکل میشی... در مجموع اگه کارهات همین مواردی هست که گفتی مدل حداقلی مثل MD101 میتونه به طور کامل کارتو انجام بده البته به شرطی که خودت ramشو به 8 ارتقا بدی... ولی اگه کار گرافیکی در حد رندر داری حتما باید بری سراغ رتیناهای بالای 6 میلیون که کارت گرافیک nvidia مستقل دارن ولی در حد فتوشاپ هیچ کدوم مشکلی ندارن... یه نکته دیگه هم باید توجه کنی اونم اینکه مک بوک ایرها و رتیناها (کلا اونهایی که ramشون از نوع ddr3L یا LPddr3 هستن) امکان ارتقای ram وجود نداره براشون...
  1. بیش از یک ماه قبل
  2. راهنمای خرید
  3. # 4
  • صفحه :
  • 1

هنوز برای این سوال پاسخی ثبت نشده است !
شما امکان ثبت پاسخ به این سوال را ندارید. .

انفورماتیک نوین

• درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.