ورود / ثبت نام

ورود

1. Shakib Panhbehagh
  2. مشکلات نرم افزاری مک
  3. جمعه , 17 آبان 1392 17:39
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
با سلام

من یک مک بوک پرو دارم و یک هارد اکسترنال WD ITB از وقتی که ماوریکس رو نصب کردم و یکسری از فایلهای روی هاردم رو که حجمش حدود 200GB است رو حذف کردم توی trash باقی مونده و نه با empty trash نه با نرم افزارهایی مثل clear my mac 2 نمی تونم trash رو پاک کنم.

لطفاَ در این مورد راهنمایی بفرمایید.
به این سوال امتیاز دهید:
پاسخ پذیرفته شده
حامد - مدیر انجمن پاسخ پذیرفته شده
این به خاطر مشکل در فولدر trash. هست! ببینید شما در مک وقتی فایلی رو پاک می کنید مک اون رو منتقل می کنه به یه فولدر به اسم trash. شما اون رو نمی تونید ببینید پون hidden و system هست! من رو پی سی ، هکینتاش نصب کردم و وقتی همچین مشکلی پیش میاد میرم به ویندوز و کل فولدر trash. رو پاک می کنم و مشکل حل میشه! حالا نمی دونم شما می تونید داخل مک با sudo همچین کاری بکنید یا نه؟ من می گردم اگه جوابی پیدا کردم میام می نویسم!
Mani Askari پاسخ پذیرفته شده
با سلام به شما حذف کردن اطلاعات در مک با ویندوز فرق میکند چون ویندوز فایل ها حذف نمی کند بلکه تغییر کد باینری قرار می دهد ‌پس همیشه می توان اطلاعات و حتی پارتیشن رو برگردوند. اما در مک او اس فرق میکنه وقتی یک فایلی رو حذف می کنید تک تک کد ها حذف می شه بر فرض مثال شما یک برنامه رو حذف میکنید. از منظر شما یک آیکونز بیشتر نیست اما وارد محتوای برنامه اش که می شی ... ( راست کلیک و گزینه دوم Show Pack...) و همین موضوع باعث امنیت و زمان زیاد می شه. گاهی شده من یک روز سیستم رو گذاشتم برای حذف فایل ... تا فایل ها به طور کامل حذف شدن. پس بهتره صبور باشی.
  1. بیش از یک ماه قبل
  2. مشکلات نرم افزاری مک
  3. # 1
Shakib Panhbehagh پاسخ پذیرفته شده
ممنون از جواب شما مانی جان..... کاملا درست میگی ولی مشکل اینه که همیشه با clea my mac 2 سریع پاک میشد ولی الان نمیشه و اینکه با استفاده از خود مک پنچره trash بسته میشه و عملیات حذف کردن در جریان نیست که صبر کنم.
  1. بیش از یک ماه قبل
  2. مشکلات نرم افزاری مک
  3. # 2
Mani Askari پاسخ پذیرفته شده
خواهش میکنم. راستش در ویندوز هم همیشه برنامه هایی برای حذف بودن که من هیچ وقت ازشون استفاده نکردم. وقتی سورس بعضی از برنامه ها رو می بینی و در اونها تعریف شده که فلان اطلاعات سیستم رو برای صاحب برنامه ایمیل کنند سعی کردم از برنامه های خود سیستم عامل استفاده کنم. بهر حال سعی کن همیشه از خود trash مک استفاده کنی، برنامه های جانبی رو حذف کن. در نهایت و سخت ترین کار: یک بار هاردت رو پارتیشن کن، فقط دو تا داریو بساز، یکی مک و دیگری Data یکبار دیگه ماوریکس رو نصب کن. (من خودم از سایت خود اپل دانلود کنم و به سالم بودن نسخه شک ندارم.) البته نسخه اصلی و بدون مشکل. لازمه که بگم از صبح تا الان ۵۲.۰۰۰ هزار تا فایل رو داره حذف می کنه. که الان شده ۱۰.۳۰۰ تا که مربوط می شه به موضوعی که قبلا گفتم. یعنی حذف تک تک فایل ها . نه تغییر کد باینری. موفق و سربلند
  1. بیش از یک ماه قبل
  2. مشکلات نرم افزاری مک
  3. # 3
Shakib Panhbehagh پاسخ پذیرفته شده
من ماوریکس رو از app store دانلود کردم و اصلیه و اینکه فایل های که پاک نمیشن فایلهای قدیمی خودمه که به اشتباه دو جا کپی شده و الان پاک نمیشه به هر حال ممنونم از راهنمایی البته apple forum جواب داده و عنوان کرده که مشکل با آپدیت جدید ماوریکس حل خواهد شد...
  1. بیش از یک ماه قبل
  2. مشکلات نرم افزاری مک
  3. # 4
  • صفحه :
  • 1

هنوز برای این سوال پاسخی ثبت نشده است !
شما امکان ثبت پاسخ به این سوال را ندارید. .
متاسقیم، بحث قفل شمده و شما هم اکنون نمی توانید پاسخی ثبت کنید

انفورماتیک نوین

• درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.