ورود / ثبت نام

ورود

1. siam
  2. مشکلات نرم افزاری مک
  3. چهارشنبه , 08 خرداد 1392 22:04
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
دوستان شرمنده که مطلب زیاده ...فعلا مجبورم // البته تشکر از بابت سایت خوب و پر کاربردتان ////این تایپیک های زیرین که میخونید---قبلا تو سایت macs.ir مطرح کرده بودم که کم لطفی خودم بوده که نتونستم تا حدودی جواب قطعی بگیرم ///البته خیلی از مسولین و همچنین از امیدجان  که سایت خوب مکس را راه اندازی کرده تشکر و قدردانی میکنم که با راهنمایی های جالبشون خیلی از مشکلات که قبلا داشتم رفع کردم سلام دارندگان محصولات دوست داشتنی و ماندگار اپل ، ضمن عرض ادب و خسته نباشید و تبریک سال نو --- برای نصب ویندوز سون روی مک با مشکلی مواجه شدم که اگه ممکنه بتونید راهنمایی ام کنید/  من روی لپ تاب خودم  macbook pro سه پارتیشن ایجاد کردم صد گیک برای مک ، صد گیگ برای سون و 300 گیگ برای برنامه هام.....که خوشبختانه با لپ تاب خودم هیچ مشکلی ندارم و خیلی راضی ام/ ولی همین کار را میخواستم روی مک پرو یکی از دوستان انجام دهم که با مشکلاتی مواجهی شدم که به لطف خدا بتونید کمک ام کنید البته این هم بگم تا حدودی یادم رفته بود که چکار باید میکردم/ ضمنا در مرحله اول وارد خود os مک شدم وا ز طریق Boot Camp Assistant خواستم شروع کنم با پیغام زیر مواجه شدم (The Disk con not be partitioned .Bicuse Some files Con not be Moved) که حتی دکمه Divide Equally را هم میزدم باز فرقی نمیکرد پیغام بالایی را میداد /حتی برنامه rEFit 14 هم روی مک نصب کردم /ولی نصب میشد تیک سبز هم می اومد ولی موقعی که رستارت میکردم با دکمه Option نگه میداشتم ولی چیزی از آیکن برنامه rEFit نمی آمد در واقع دو علامت پارتیشن ها (مک با ریکاوری) با علامت سی دی می اومد, ولی گزینه ای از rEFit نبوده (ممنون میشم هرچه زودتر جواب بدهی )  ------------------------------------------------------------------------جواب مکس : تا اونجایی که میدونم برای نصب ویندوز توسط بوت کمپ باید 1 پارتیشن داشته باشی که توسط disk utility به دو قسمت ویندوزی(بوت کمپ ) و مک تقسیم میشه با نرم افزار refit یکسری تست کردم کلا خراب شد مجبور شدم از اول مک رو بنصبم...! -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- /فقط الان راهنمایی و پیشنهاد بدید که چکار باید بکنم نمی خوام سیستم مک بپره نزدیک به پنجاه گیگ اطلاعات رو مک ریخته که از آنها تا جایی که میدونم پشتیبانی تهیه ننموده//دو پارتیشن هم باشه باز موردی نداره یکی مک و دیگری سون///فقط خب پیغامهایی که فرستاده بودم چه بوده برای چی باید این پیغامها را بده تشکر و احترام ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ The Disk con not be partitioned .Bicuse Some files Con not be Moved این ارور یعنی شما علاوه بر پارتیشن مک ، یک پارتیشن ثانویه دارین ، که جلوی پارتیشن بندی BootCamp Assistant رو میگیره ، پارتیشن دوم رو حذف و با Macintosh HD ادغامش کنید ... بعد BootCamp Assistant رو باز کنید و نصب رو ادامه بدین ... این پارتیشن دوم ، اگه قبلا روش ویندوز نصب بوده ، اصلا نیازی به بوت کمپ هم شاید نباشه ، اینطوری بوده آیا ؟! -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- خیلی ممنون --واقعیتش نمی دونم موقعی که بالا می یاد رو مک بالا میاد و تنظیم میشه --وقتی که دکمه OPTION هم نگه میدارم دو آیکن مک و ریکاوری را میاره ....از خودش هم پرسیدم که نمی دونست ویندوزی بوده یا نه ---میگفت از خارج به دستم رسیده که فقط مک بوده روش- اگر بخوام پارتیشن دوم را حذف کنم os مک بهم نمیریزه ---و تا حالا انجام ندادم چکار باید کنم اصلا گزینه Macintosh HD اصلا کجاست و چگونه ادغامش کنم ضمنا میخوام ظرفیت ویندوز سون بیشتر باشد مثلا 350 گیگ یادآوری: چگونه بفهمیم که روی پارتیشن 2 -- ویندوزی بوده یا نه راهی داره و ضمنا بخوام از همون پارتیشنی که گفتید شروع بکنم نصب ویندوز میشه ظرفیت خود ویندوز بیشتر کرد و مک که نمی پره مرسی -شرمنده سر درد آوردم 
به این سوال امتیاز دهید:
پاسخ پذیرفته شده
حامد - مدیر انجمن پاسخ پذیرفته شده
دوست عزیز باید عرض کنم مشکل شما در اینه که شما شرایط boot camp رو رعایت نکرده اید. اولین و مهمترین شرط اینه که هارد دیسک شما به هیچ وجه نباید بیشتر از یک پارتیشن داشته باشه. شما باید برید disk utility و از اونجا همه پارتیشن ها به جز پارتیشن اصلی مک رو حذف کنید بعد از این کار شما می بینید که disk utility اون فضای آزاد رو به رنگ خاکستری روی هارد اصلی نشون میده حالا اگه تو پارتیشن اصلی سمت راست صفحه قسمت سفید رو پایین بکشید اون فضای آزاد میشه جزیی از فضای پارتیشن اصلی. فکر کنم با توجه به اینکه خودتون پارتیشن درست کردید بلدید چطور همه رو به حالت اول برگردونید. بعد از این کار boot camp رو باز کنید وقتی به مرحله نصب رسید خودش می پرسه چند گیگ بزاره واسه ویندوز حالا شما اونجا بنویسین ۳۵۰ Boot campخودش یه پارتیشن ۳۵۰ گیگ میسازه واسه ویندوز و بعدش هم که وارد نصب ویندوز میشید علت این اررور هم اینه چون شما هارد رو پارتیشن کردید حالا خود bootcamp هم می خواد این کارو بکنه ولی جا کم میاره بعد اقدام می کنه به جا به جا کردن فایلهای مک. چون مک سیستم عامل اصلی هست و الان داره کار می کنه یک سری از فایلها رو قفل می کنه مخصوصا ماژولهای سیستمی قفل میشن و حتی ادمین هم نمیتونه اونا رو تکون بده در نتیجه boot camp ارور میده که بعضی فایلها را نمی تونه جا به جا کنه مطلب بالایی در مورد شرایط boot camp در داخل راهنمای برنامه نوشته شده که می تونید از این فایل مطالعه کنید: http://manuals.info.apple.com/en_US/boot_camp_install-setup_10.8.pdf
Arman 512™ - مدیر انجمن پاسخ پذیرفته شده
دوست عزیز مشکلتون حل نشد بهم پیام بدید تا پست رو باز کنم. جهت جلوگیری از اسپم قفل./
  1. بیش از یک ماه قبل
  2. مشکلات نرم افزاری مک
  3. # 1
  • صفحه :
  • 1

هنوز برای این سوال پاسخی ثبت نشده است !
شما امکان ثبت پاسخ به این سوال را ندارید. .
متاسقیم، بحث قفل شمده و شما هم اکنون نمی توانید پاسخی ثبت کنید

انفورماتیک نوین

• درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.