ورود / ثبت نام

ورود

1. moein
  2. درخواست نرم افزار مکینتاش
  3. دوشنبه , 21 اسفند 1391 06:54
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
Tim Cook مدیر اجرایی اپل بعد از اینکه در سال گذشته در سایه عظیم Steve Jobs پنهان بود ، این هفته گامی بزرگ برداشت و در رسانه ها به صورت گسترده ای مطرح شد.مدیر فعلی اپل یعنی تیم کوک با صراحتی که توسط مدیر قبلی اپل به ندرت استفاده می شد ، در چند مصاحبه بی پرده شرکت کرد که تفاوتهای بین این دو مرد را مشخص کرد.

این مصاحبات همچنین نشانه هایی را از اینکه او در واقع شعار معروف اپل یعنی “Think Different” را که با روش های درست و بی سرو صدا فرهنگ و نحوه کارکردن کمپانی که به ارث بردرا تغییر داد گسترش داد نشان می دهند. “Carl Howe” یکی از محققان قدیمی اپل درباره ی او می گوید : ” او اپل مهربان تر و ملایم تر است. اپل یک شرکت بزرگ و چند ملیتی است. من فکر می کنم که تیم کوک در درک این مسئله کار بهتری را انجام داده است. جابز می توانست به یاد بیاورد که روزی این کمپانی فقط از 3 نفر درون یک گاراژ تشکیل شده بود. وقتی که شما می توانید یکی از بزرگترین کمپانی های دنیا باشید ، به مجموعه ای از توانایی های مختلف نیاز دارید.”

“Tim Cook” سرعت معرفی محصولات اپل را به طرز قابل توجهی گسترش داده است. در 60 روز اخیر اپل آیفون 5 ، یک آیپد جدید ، بروز رسانی هایی در خط تولید آیپاد و تولید یک آیپد مینی جدید در سایزی که جابز بخاطر بیش از حد کوچک بودن آن را رد کرد را معرفی کرده است.

“Cook” همچنین شکل مدیریت اپل را با اخراج کردن یکی از مدیران که از افراد مورد علاقه جابز بود برای نشان دادن اهمیت کارگروهی تغییر داد. محققان می گویند : همچین تغییراتی باعث تشویق او از سوی بعضی افراد شده است ولی بدون ریسک هم نبوده است. و مشکلاتی هم وجود داشته است که نمونه آن بحث های مربوط به برنامه نقشه های مشکل دار اپل است که سوالاتی را نظیر اینکه آیا غریضه های ساخت این کمپانی بدوت دستان قدرتمند جابز برای راهنمایی ضعیف شده است یا نه را ایجاد کرد.

محققان همچنین می گویند که شاید “Tim Cook” هنوز جرئت وارد کردن محصولات جدیدی در خط تولید اپل ، یعنی وسایل الکترونیکی که نحوه کار و زندگی کردن مردم را عوض کند را نداشته باشد.

سهام اپل

در هفته های اخیر سهام شرکت اپل با سوالاتی درباره بازار لغزنده اش و چشم انداز های آینده برای رشدش شاهد نوسانات بسیار زیادی بوده است. ولی به هر حال در یک مصاحبه با “Bloomberg Businessweek” این تغییر مسیر را یک نعمت خواند ، مسیر کار خودش را که از طرف خود “Steve Jobs” در چند هفته قبل از مرگش ساخته شده بود را مطرح کرد. او میگوید : استیو خیلی واضح می گفت : ” من از تو می

م که هیچ وقت نپرسی که من چکار کرده ام ، فقط می خواهم که کار درست را انجام بدهی” محققان با سابقه اپل می گویند که “Cook” این نصیحت را با قلبش پذیرفته است ولی با سرعت مورد نظر خودش.

“Regis McKenna” مسئول فروش بازاریابی افسانه ای اپل که در روزهای ابتدایی اپل کارکردن با آن را شروع کرد ، می گوید : “اونمی خواست که با شروع به عنوان یک مدیر اجرایی تغییرات بسیار زیادی در اپل ایجاد کند. او حرکت های شتاب زده و بدون تصمیم گیری را فقط برای اینکه متفاوت باشد انجام نمی دهد. او با فکر زیاد و روش های علمی عمل می کند. او کارهایی را انجام می دهد به این دلیل که فکر می کند کارهای درستی هستند.”

تولیدات اپل در خاک امریکا

آخرین و متعجب کننده ترین تغییری که از نتایج پروسه مشورت های “Tim Cook” بود ، وقتی که با “Bloomberg” و “NBC News” مصاحبه کرد اعلام شد که اپل قصد دارد بعضی از تولیداتش را به آمریکا برگرداند. او گفت که این کمپانی روی ساخت تعدادی کامپیوتر های مک در آمریکا 100 میلیون دلار سرمایه گذاری می کند ، گرچه او مکان آن را اعلام نکرد. اپل بعضی از محصولاتش را در آمریکا اسمبل می کند ، ولی فاش نمی کند که درچه تعدادی یا کجا این محصولات اسمبل می شوند.

او به خبرگزاری “Bloomberg” گفت : من حس می کنم ما یک مسئولیت برای ایجاد شغل داریم. من فکر نمی کنم که ما یک اجبار برای ایجاد یک شغل خاص داریم ، ولی حس می کم که یک مسئولیت برای ایجاد شغل داریم. من حس می کنم ما مسئولیتی برای به کمک به جامعه داریم”

“Tim Bajarin” که یک محقق است می گوید که میزان تولیداتی که به آمریکا برگشت داده می شود احتمالا کم است. اگرچه این موضوع می تواند شهرت اپل را افزایش دهد ، ولی احتمالا این موضوع دلیل اصلی “Cook” برای این کار نبوده است. اگرچه بعید است که نظرات “Cook” از جابز سرچشمه گرفته باشد که بر روی چیزهایی مانند تاثیر اجتماعی این کمپانی و کمک هایش به خیریه خیلی حساس بود.

کار خاص tim cook در اپل

یکی از کارهای خاص “Cook tim ” روش او برای کنار آمدن با انتقادهای راجع به کارکنان اپل درکشورهای دیگر بود مخصوصا درباره شرکت ” Foxconn” در چین که به اضافه کاری بیش از حد و پرداخت نکردن حقوق کافی به کارگران کم سن و سال متهم شده بود. او پس بازبینی همه کارخانه های چینی عواملی که کارمندان باید طبق آن عمل می کردند را بهینه کرد.

تجربه “Cook” در ایجاد و اداره کردن زنجیره تولید اپل او را به افرادی که محصولات این کمپانی را می سازند نزدیک تر کرد. درواقع ساخت سیستم تولید بسیار پیشرفته در حد جهانی اپل ، در اوج در دست آورد های “Tim Cook” است.
به این سوال امتیاز دهید:
moein پاسخ پذیرفته شده
:o
علی پاسخ پذیرفته شده
ممنون اطلاع رسانی و معرفی خوبی بود .
فقط منبع نداره ؟!
moein پاسخ پذیرفته شده
چشم قرار میدم...;)
amir.b.bagheri پاسخ پذیرفته شده
مدیره خوبیه ولی به جای تمرکز روی توسعه محصولات به فکر گسترش محصولات اپله .اینجور به نظر میرسه که سعی میکنه محصولات قبلی رو ارتقا بده.!
moein پاسخ پذیرفته شده
:)
علی پاسخ پذیرفته شده
بالاخره ارتقا هم باید بده ..
تا بعد ها یچیزی بیاره بیرون از کلاه شعبده بازیش که همه رو غافلگیر کنه .. :)
moein پاسخ پذیرفته شده
:)
amir.b.bagheri پاسخ پذیرفته شده
شایدم حق با علی باشه.نمیدونم.:D
moein پاسخ پذیرفته شده
:D
  • صفحه :
  • 1

هنوز برای این سوال پاسخی ثبت نشده است !
شما امکان ثبت پاسخ به این سوال را ندارید. .

انفورماتیک نوین

• درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.