ورود / ثبت نام

ورود

محققان: اپل می تواند پیام های iMessage را بخواند. اپل: حقیقت ندارد!

محققان: اپل می تواند پیام های iMessage را بخواند. اپل: حقیقت ندارد!

 

در پاسخ به برخی اتهام های امنیتی در خصوص اپلیکیشن iMessage، اپل مدعی است که این سرویس کاملا امن است و حتی خود شرکت هم به پیامهای رد و بدل شده میان کاربران دسترسی ندارد. اگرچه گروهی از محققان امنیتی در شرکت Quarkslab معتقدند که اپل در صورت نیاز، امکان دسترسی به این پیام ها را دارد.

 
بنا بر گفته اپل، این مکالمات توسط رمزنگاری دو جانبه میان دو کاربر در حال استفاده محافظت می شوند و تنها فرستنده و گیرنده قادر به مشاهده پیام ها هستند. زیرا در طول مسیر و دیگران تنها اطلاعاتی رمزگذاری شده و نامفهوم را مشاهده می کنند. 
 
اما به تازگی کارکنان Quarkslab دریافته اند که اپل قادر است در صورت نیاز و درخواست مراجع ذیربط، پیامهای رد و بدل شده در iMessage را بخواند. این محققان با مهندسی معکوس سیستم iMessage دریافته اند که این کار شدنی، اما بسیار مشکل است.
 
زیرا اپل به هر حال کلیدها و زیرساخت مورد استفاده در رمزگذاری و انکریپت پیامهای رد و بدل شده میان افراد در این سرویس را در کنترل خود دارد. لذا در صورت نیاز می تواند هر زمان که بخواهد با اندکی تغییر آنها را رمزگشایی کرده و در اختیار بگیرد.
 imessage.jpg
Quarkslab می گوید:
اپل ادعا می کند رمزنگاری در دو انتها روی این سرویس انجام می شود. اما ضعف اینجا است که کلید زیرساخت  در کنترل اپل است. آنها می توانند هر لحظه که بخواهند این کلید را تغییر دهند و در نتیجه محتوای پیام های iMessage ما را قابل خواندن سازند.
 
البته این شرکت اشاره می کند که اپل اکنون پیامها را نمی خواند و در گذشته هم چنین کاری انجام نداده است. آنچه آنها قصد دارند بیان کنند، این است که انجام چنین کاری و خواندن پیام های کاربران، هر زمان که اپل اراده کند، کاری شدنی و امری امکان پذیر است. این ادعا، گفته های پیشین اپل در خصوص عدم امکان دسترسی به محتوای پیامها را به چالش می کشد.
 
البته اپل هم سریعا به این ادعا پاسخ داده و می گوید:
iMessage به گونه ای ساخته نشده که به ما اجازه خواندن پیامها را بدهد. این تحقیق به صورت تئوری، به بررسی نقاط ضعفی پرداخته که اجرای آنها نیازمند باز-مهندسی و طراحی دوباره سیستم iMessage توسط اپل است. و اپل هیچ برنامه یا نقشه ای برای چنین کاری ندارد.
 
خب، اپل هم می گوید که این کار ممکن است، اما آنها به زمان و سرمایه کافی برای انجام آن نیاز دارند. و اینکه شرکت هیچ برنامه ای برای انجام چنین کاری ندارد. لذا باید به اپل اعتماد کرد و امیدوار بود که آنها هیچ گاه حریم خصوصی کاربرانشان را به خطر نینداخته و دلیلی برای انجام این کار پیدا نکنند.
امتياز دهيد:
5
اپل ممکن است فردا کاور های کیبوردی مانند سرفیس معر...
آیپد مینی ۲ طلایی همراه با سنسور تاچ آیدی

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

اعضایی که در این گفتگو شرکت کرده اند

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.