ورود / ثبت نام

ورود

نام کدام گربه سان بر روی سیستم عامل Mac OS 10.9 گذاشته خواهد شد؟

نام  کدام گربه سان بر روی سیستم عامل Mac OS 10.9 گذاشته خواهد شد؟

 

بنا بر گزارش های بدست آمده، اپل قصد دارد سیستم عامل جدید و پرقدرت Mac OS 10.9 موسوم به Cabernet را با ویژگی های اصلی IOS و پیشرفت های قابل توجه دیگری در امسال معرفی کند. به عنوان مثال می توان به پیشرفت های عمده، برای جستجو برنامه کاربردی مانند تگ ها و حالت tabbed browsing اشاره کرد. به علاوه اين سيستم عامل جديد به نسخه جدید مرورگر سافاری، با باطنی از نوع طراحی شده جهت بهبود بارگذاری صفحه ها، سرعت بیشتر ، کارآیی بهتر و... بروز می شود.

OS X شیر کوهی (دسکتاب)

توانايی های مختلف برای حفظ  فضاهای مختلف يا باز کردن برنامه ها کاربرد گوناگونی در یک صفحه از مانیتور، تجهیز شده به سیری که این قابلیت ها یک سری از ویژگی های مهم و کاربری در نسخه 10.9 به شمار می آیند. تغيير ديگری كه گفته مى شود براي mac os x در حال تست می باشد وجود سیستم multi-tasking است، که مشابه آن نیز در IOS وجود دارد. علاوه بر این، اپل ممكن است به دنبال استفاده از فن آوری های کاربرد app-pausing از iOS برای برنامه های OS X  که می تواند به بهینه سازی عمر باتری نوت بوک ها کمک کند، باشد. با اين وجود، هنوز معلوم نيست که این فن آوری در نسخه 10.9 مورد استفاده قرار گیرد.

انتظار می رود اپل به طور گسترده ای از IOS 7 و OS X 10.9 در کنفرانس WWDC در ماه ژوئن امسال رونمایی کند. همچنین پيش بيني مي شود كه شركت اپل بروز رسانی جدید از MacBook Pro و MacBook Air ارائه دهد.

نام گذاری

بعد از انتشار نسخه 10.7 Lion، بسیاری از صاحب نظران و کارشناسان فکر می کردند نام بعد این سیستم عامل "the king of the jungle" باشد اما  نسخه  10.8 این سیستم عامل Mountain Lion (شیر کوهی) نام گرفت.

در اینجا تاریخچه ای از نام گذاری این سیستم عامل که با نام گربه سانان همراه بوده است را برای شما آماده کرده ایم.

 

    10.0: “Cheetah”

    10.1: “Puma”

    10.2: “Jaguar”

    10.3: “Panther”

    10.4: “Tiger”

    10.5: “Leopard”

    10.6: “Snow Leopard”

    10.7: “Lion”

    10.8: “Mountain Lion”

 

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید نام نسخه 10.8 OS X با کدام نام گربه سان همراه خواهد بود. در زیر نام هایی از گربه سانان را در قالب یک نظر سنجی اماده کرده ایم. با توجه به گزینه های نظر سنجی، نظر شما دوستان در مورد نام گربه سان بعدی برای نسخه 10.9 OS X چیست؟

 

 

امتياز دهيد:
16
اپل نسخه جدیدی از iOS را تنها برای iPhone 5 عرضه ک...
تجهیز شدن آیفون نسل بعد به یک دوربین 2 مگاپیکسلی د...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.