ورود / ثبت نام

ورود

باگ بزرگ iOS سرویس امنیتی آمریکا را مختل کرد

باگ بزرگ iOS سرویس امنیتی آمریکا را مختل کرد
همیشه پیدا کردن باگ های بزرگ در سیستم عامل های مشهور ، یکی از آرزوهای دیرینه همه ما بوده است . مخصوصا اگر این سیستم عامل امن ترین سیستم عامل دنیا باشد و بر روی آيفون ها نصب باشد .
چندی پیش با انتشار تصویری از یک باگ امنیتی سیستم عامل آي او اس ، سیستم 911 آمریکا که یک شماره اضطراری میباشد مختل شد .
یک جوان 18 ساله آمریکایی با نام Meetkumar با انتشار عکسی از باگ بزرگ آی او اس در پی دریافت جایزه ویژه اپل بود ، اما منجر به زندانی شدن وی شد .
ماجرا از این قرار است که Meetkumar متوجه شده است که اگر بر روی یک لینک خاصی کلیک شود ، دستگاه به صورت پیاپی و پاپ آپ با یک شماره تماس میگیرد . وی این لینک را روی حساب تویتر خود قرار میدهد و همین باعث میشود تا 1849 نفر بر روی لینک کلیک کنند و در نتیجه تماس مکرر با سیستم اضطراری و پلیس کشور آمریکا گرفته شود و فاجعه رخ دهد . 
این اتفاق در سراسر آمریکا می افتد و سیستم تلفن پلیس را به صورت کامل مختل میکند طوری که تلفن های پلیس به صورت مکرر و پی در پی مشغول بوده است . البته اوج این اتفاق در شهر فینیکس افتاده است که Meetkumar به همراه دوستانش در آن قرار دارند .
حال وی که در بازداشت قرار دارد باید قاضی دادگاه را متقاعد کند که از عواقب تماس های مکرر خود آگاه نبوده است و فقط قصدش سرگرمی دوستانش بوده است . 
امتياز دهيد:
6
نگاهی نزدیک به مک بوک جدید اپل - جعبه گشایی مک بوک...
عرضه ایرپادهای بی سیم اپل به تعویق افتاد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.