ورود / ثبت نام

ورود

اپل در گذشته محصولی شبیه سرفیس داشته است !

اپل در گذشته محصولی شبیه سرفیس داشته است !
سرفیس استودیو که به تازگی توسط مایکروسافت معرفی شده است ، دستگاه ۲۸ اینچی قدرتمند و به نظر خوبی می آید که در هر زاویه ای میتوان با آن کار طراحی را انجام داد و البته قیمت آن حدودا از ۳۰۰۰ دلار شروع میشود . 
این روزها که همزمان با ارائه و کنفرانس اپل و مایکروسافت میباشد ، منتقدان زیادی بر علیه اپل موضع گرفته اند که چرا اپل هیچ خلاقیتی در طراحی ندارد و مانند مایکروسافت یک صفحه نمایش لمسی و با هر زاویه ای را ارائه نمیدهد ، اما باید به این نکته اشاره کنیم که اپل در سال ۲۰۱۰ یک پتنت ثبت کرده است که دقیقا سرفیس استودیوی مایکروسافت در سال ۲۰۱۶ میباشد . 
 
imac-touch.jpg
 
یکی از ویژگی های جذاب این پتنت را میتوان تغییر سیستم عامل در زمان تغییر زاویه صفحه نمایش دانست . به این ترتیب که اگر صفحه نمایش در زاویه قائمه قرار داشت سیستم عامل OS X باشد و اگر صفحه نمایش تغییر زاویه داشت ، سیستم عامل به iOS تغییر یابد . اتفاق بی نظیری که حتی مایکروسافت به این ایده فکر هم نکرده است . 
همیشه انتقاد از کمپانی های بزرگ کار راحتی است و البته برای بسیاری از کمپانی ها طراحی یک سیستم و محصول مشابه محصولات سایر کمپانی ها کار راحتی است ، اما باید این موضوع را مد نظر داشته باشیم که اپل در تولید و طراحی بسیار سخت گیرانه عمل میکند و هیچ کاری را بدون تحقیقات و در نظر کرفتن عواقب انجام نمیدهد .
 
203978-imac_touch_patent_original.jpg
 
فیل شیلر در همین رابطه گفته است :
" ما سال های گذشته در این رابطه وقت زیادی را صرف کردیم اما این موضوع را نمیتوان در نظر گرفت که ما سیستم عامل ویژه OS X را به iOS تغییر دهیم و یا بالعکس . هر کدام از این سیستم عامل ها به بهترین نحو ممکن در راستای خود کار میکنند و نیازی به اجرایی شدن پتنت ندیدیم . "
جانی آيو نیز در همین راستا گفته است :
" طراحی وسایل خاص و مبتکرانه کار راحتی است اما باید کارایی محصول تولید شده را هم مد نظر داشت و البته Mac با صفحه نمایش لمسی کارایی چندانی نخواهد داشت . "
تیم کوک مدیرعامل شرکت اپل هم در همین موضوع اظهار نظر کرده است و بیان داشته است : 
" ترکیب دو پلتفرم مک او اس و آي او اس هیچ گاه مد نظر ما نخواهد بود . چرا که کاربران ما به شدت با این موضوع مخالف هستند و هیچ گاه لذت استفاده هر کدام از این محصولات را به تفکیک در یک محصول ترکیبی نخواهند چشید . "
 
امتياز دهيد:
3
نامتان را تغییر دهید و آیفون 7 ببرید !
با هم به تماشای جعبه گشایی اپل واچ سری Nike+ که دی...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.