ورود / ثبت نام

ورود

افت درآمد سالیانه اپل برای اولین بار پس از ۱۴ سال

افت درآمد سالیانه اپل برای اولین بار پس از ۱۴ سال
اپل طبق سنت هر ساله درآمد خالصش را در انتهای هر فصل منتشر میکند که اینبار با منتشر کردن درآمد 46.9 میلیارد دلاری و سود خالص 9 میلیاردی در صدر اخبار قرار گرفت . 
اپل در هر سهمی که دارد 1.67 دلار سود کرده است که این به نسبت آمار گذشته که عدد 1.96 بوده است ، دچار افت شده است . 
حاشیه‌ی سود اپل نیز از ۳۹.۹ درصد در فصل سوم سال ۲۰۱۵ به ۳۸ درصد در سه ماهه‌ی سوم سال جاری رسیده است. با همه این موارد اپل در حال حاضر 237.6 میلیارد دلار پول نقد و اوراق بهادار در اختیار دارد .
بد نیست بدانید که اپل در این سه ماهه موفق به فروش 45.5 میلیون آیفون ، 9.3 میلیون آیپد و 4.9 میلیون آیپد شده است که به نسبت مشابه سال گذشته دچار افت شده است .
اپل در سال 2015 موفق به فروش 48 میلیون آیفون ، 9.9 میلیون آیپد و 5.7 میلیون مک شده بود . همچنین حاشیه‌ی سود اپل نیز از 40 درصد در فصل سوم سال ۲۰۱۵ به 38 درصد در سه ماهه‌ی سوم سال جاری رسیده است . 
در واقع سه ماهه سوم سال جاری ، سه ماهه چهارم سال مالی اپل محسوب میشود . اپل در سال مالی 2016 توانست درآمد ۲۱۵.۶ میلیارد دلاری داشته باشد که سودی معادل ۴۵.۷ میلیارد دلاری را برای این غول تکنولوژی داشته است . این در حالی است که اپل سال مالی ۲۰۱۵ را با درآمد ۲۳۳.۷ میلیارد دلار و سود خالص ۵۳.۴ میلیارد دلاری به پایان رساند.
افت مالی شرکت اپل کاملا محسوس میباشد .
تیم کوک در این باره گفته است : 
نتایج سه ماهه چهارم سال مالی در نهایت اعداد خوب و منطقی به نظر میرسد . ما همچنان از استقبال بی نظیر کاربران از آيفون 7 و آيفون 7 پلاس و همچنین اپل واچ ۲ هیجان زده ایم. همچنین باید به استقبال از سرویس‌هایمان نیز اشاره کنیم که نشان از افزایش 24 درصدی دارد و یک رکورد محسوب میشود . 
امتياز دهيد:
5
خبر ویژه ||| وزیر ارتباطات : طرح رجیستری در اپراتو...
گران ترین نرم افزار اپ استور چه ویژگی هایی دارد ؟

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.