ورود / ثبت نام

ورود

خبر مهم : تحریم های اپل علیه ایران پایان یافت

خبر مهم : تحریم های اپل علیه ایران پایان یافت

اپل کشور ایران را از هرگونه تحریم سخت افزاری و نرم افزاری به صورت رسمی خارج کرد :

 
اپل چند روز پیش اطلاعیه مهمی را در صفحه مدیریت جهانی منتشر کرد . اطلاعیه که مهر پایانی بر تحریم ها بر علیه ایران دارد . همچنین اپل اعلام کرده است که تنها کشور های شامل تحریم کوبا،کره شمالی،سودان و سوریه می باشد .
اپل اعلام کرده است که من بعد تمام تحریمات بر علیه ایران برای ورود و خروج نرم افزار و سخت افزار برداشته شده است . این پیج را میتوانید در این لینک بخوانید .
در این صفحه آمده است :
این چارت طبقه بندی شرکت اپل است. هر کالا یا محصول نرم افزاری یک شماره مخصوص طبقه بندی شده برای صادرات دارد (ECCN).  این کد شامل یک کد کالا و یک عدد شش رقمی مخصوص حمل و نقل (HTS) میباشد.
اپل هیچ خدمات وارانتی ، گارانتی و یا نمایندگی که قابل اطمینان باشد و خدمات و محصولات را در موارد لیست شده ارایه نمیدهد. هر کاربری در این لیست ، فاقد خدمات مخصوص اپل خواهد بود و هر موردی بر عهده شخص کاربر خواهد بود. شرکت اپل در هیچ موردی از خسارت چه مستقیم، مهم، ضمنی یا غیر این موارد و صدمات ناشی از کاربری در این چارت را به هیچ عنوان بر عهده نخواهد داشت.
شرکت اپل با تمامی گزارشات لازم برای موارد 5A992c/5D992c 742.15(b) مطابقت دارد. محصولات خرده فروشی اپل که در زیر لیست گردیده در قالب توضیحات ارایه شده در چهارچوب §§ 740.17(b)(2) یا (b)(3)(iii) برای  EAR قرار نمیگیرند.
 

کشورهای تحریم شده و مقاصد ممنوعه: 

ایالات متحده مناطق سوریه ، سودان و کره شمالی را جزو موارد تحریم کامل میداند.
 
صادرات، باز صدور، فروش یا عرضه ، مستقیم یا غیر مستقیم، از ایلالت متحده ، یا به موجب فردی در داخل ایالات متحده، از هریک از محصولات اپل ، نرم افزاری ، فن آوری (شامل اطلاعات فن اوری) یا خدمات به هر یک از این کشورها بدون اخذ مجوز های لازم  شدیدا ممنوع است.

 

برداشته شدن تحریم ها علیه ایران :

مجوز عمومی شماره d-1 از OFAC در 7 فبریه 2014 OFAC
مجوز عمومی شماره d-1 را برای ایران صادر کرد. این مجوز اجازه ی صادرات یا باز صدور ، مستقیم یا غیر مستقیم از ایالات متحده یا مردم ایالات متحده ، چه در آمریکا یا خارج از آن را ، برای افراد داخل ایران در موارد " خدمات خاص، نرم افزار و مشکلات سخت افزاری تا ارتباطات شخصی " را ممکن میسازد.  
مجوز عمومی شماره d-1 کلیه خدمات و امور در زمینه صادرات غیر ممنوعه را به کاربران یا مصارف خاص در ایران را برمیشمارد . تعدادی از خدمات و نرم افزارهای اپل در این لیست قرار دارند. برای برسی دقیق تر این مجوز می توانید به ادرس زیر مراجعه نمایید.
 
امتياز دهيد:
19
کاربران آیفون 7 برای داشتن جک هدفون دستگاه خود را ...
اولین اپل استور در مکزیک افتتاح شد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

اعضایی که در این گفتگو شرکت کرده اند

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.