خبر فوری: پروژه واقعیت مجازی اپل تایید شد

خبر فوری: پروژه واقعیت مجازی اپل تایید شد

خبر فوری: پروژه واقعیت مجازی اپل تایید شد

بعد از مدت ها بحث و شایعه در مورد پروژه واقعیت مجازی اپل (VR) بالاخره مشخص شد که تراشه های A9 برای پخش 3 بعدی ویدئو در حقیققت  مجازی اپل آماده هستند ولی تراشه های A10 که در آیفون 7 بکار رفته اند قطعا برای بازیهای ویدئویی از طریق واقعیت مجازی در نظر گرفته شده اند.

طبق تحقیقاتی که گروهی از توسعه دهندگان در مورد تست سخت افزار در زمینه تبدیل و پخش ویدئوها انجام داده اند, به این نتیجه رسیده اند که هر دو تراشه A8 و A9 به راحتی میتوانند ویدئوهای با کیفیت H264 تا 4K را دیکُد کنند. در جدول زیر برخی از نتایج تحقیقات آنان منعکس شده:
 
 
خبر فوری: پروژه واقعیت مجازی اپل تایید شد
 
 

A9 موفق به پشت سر گذاشتن دیکُد 4K و 60 فریم بر ثانیه شد

با توجه به اطلاعات جدول بالا میتوان متوجه شد که تراشه A8 آیفون 6 و 6 پلاس ویدئوهای H264 را در 60-70 مگابیت بر ثانیه دیکُد کرده و میخوانند. در حالیکه تراشه A9 همین کار را با 100-120 مگابیت بر ثانیه انجام میدهد.پس تست 4K با 60 فریم بر ثانیه با موفقیت به انجام رسیده است.

تفسیر اطلاعات بدست آمده:

ویدئوهای 360 درجه و 3 بعدی واقعیت مجازی, حداقل به 2  پخش کننده 4k نیازمند است (برای هر 2 چشم). کیفیت و جزییات 4K به حدی هست که با 120 مگا بیت بر ثانیه تصاویر روان به چشم بیایند.

برای رندر کردن با جزییات تصاویر در محیط کروی شکل واقعیت مجازی, حداقل ویدئو های 4K مورد نیاز است. واقعیت مجازی 360 درجه با رزولوشن 1080 فاقد جزییات دقیق خواهد بود و برای تجربه مطلوب یک واقعیت مجازی سه بعدی, 2 ویدئو 4k برای هر 2 چشم نیاز است. سرعت 120 مگابیت بر ثانیه قابلیت دیکُد و خواندن دو پخش کننده 4K را بطور همزمان خواهد داشت. نسلهای گذشته A8 قادر به اینکار نبودند.

 

Screen_Shot_2016-09-06_at_10.50.48_PM.png

 

امتياز دهيد:
2
اپل: ارائه قابهای جدید آیفون با امکان شارژ وایرلس؟
عرضه بازی محبوب ماریو در اپ استور

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.