ورود / ثبت نام

ورود

با آیریس آشنا شوید: ربات هوشمند اپل بر پایه طراحی iMac G4

با آیریس آشنا شوید: ربات هوشمند اپل بر پایه طراحی iMac G4

آیا تا بحال فکر کرده اید اگر اپل دست به طراحی و ساخت رباتی هوشمند بزند که طرح خود را از یکی از شاخص ترین محصولات اپل یعنی iMac G4 گرفته است, محصول نهایی چه خواهد شد؟

خب جواب شما آیریس (iRis) خواهد بود. ربات هوشمندی که طرح آن اگرچه مفهومی است, ولی جذابیت های خاصی به همراه خود دارد.

اپل تا کنون در بازار گوشی های هوشمند موقعیت خوبی بدست آورده است و توانسته تقاضاهای تبلت را نیز به سمت محصولات خود بکشد. بوسیله سیستم عامل اختصاصی خود مک بوک ها را نیز بین کاربران جا انداخته است. حال سوال اساسی اینجاست که قدم بعدی اپل در تولید محصول پیشگام در تکنولوژی چیست؟ جواب عده ای Apple Car است اما بنظر جواب درست تر ورود به زمینه ربات های هوشمند است.

 

با آیریس آشنا شوید: ربات هوشمند اپل بر پایه طراحی iMac G4

 

آیریس برعکس سیری است که طراحی خود را از iMac G4 گرفته و البته تغییراتی نیز داشته است. اپل حرکت کردن آنرا نیز کاملا در نظر گرفته و قرار است به خوبی روبات اسباب بازی هوشمند Sphero BB-8 Droid در محیط جابجا شود.

انتظار میرود این ربات هوشمند با امکاناتی مانند اسپیکرهای بیتز, جارو, و اشاره گر لیزر همراه باشد و مانند سیری قابلیت دستور با فرمان های صوتی را نیز داشته باشد.

طراحی این ربات بسیار جذاب است و میتواند مانند یک سیستم امنیتی نیز عمل کند و از جای جای منزل شما فیلمبرداری کند. آیریس میتواند قرار ملاقات ها را به شما یاداوری کند, آب و هوا را به شما خبر بدهد و با دوستانتان تماس بگیرد.

امتياز دهيد:
3
دانلود نرم افزار آیفون: MindNode
آنتی ویروس بیت دفندر نسخه توتال سکیوریتی

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.