ورود / ثبت نام

ورود

اینتل برای تولید تراشه های اپل, TSMC را به چالش میکشد

اینتل برای تولید تراشه های اپل, TSMC را به چالش میکشد

به نظر میرسد شرکت اینتل به دنبال کنار زدن رقیب خود در تولید تراشه های هوشمند برای اپل است. بنا به گزارش های رسیده اینتل قصد دارد تا اوایل سال 2018 سفارشهای شرکت TSMC را از آن خود کند.  اینتل چندی پیش اعلام کرده بود برای تکنولوژی ARM مجوز خواهد گرفت تا سفارشات بیشتری از شرکتهای تولید کننده گوشی های هوشمند دریافت کند. گفته میشود LG اولین شرکتی است که بعد از توافق با ARM برای استفاده از محصولات اینتل اعلام آمادگی کرده است.

 شرکت TSMC بیش از چند دهه است که همکاری نزدیکی با ARM دارد اگرچه که ممکن است این با ورود اینتل, این روابط دستخوش تغییر شود.

TSMC برای سال 2018 و 2019 رقابت سختی برای سفارشات اپل با اینتل پیش رو خواهد داشت. همچنان که اینتل خود را به اپل نزدیکتر کرده است, قصد دارد حداقل یک یا دو سفارش دهنده کلان را از TSMC بگیرد.

  

رقابت اینتل با TSMC

 

اینتل بواسطه اتخاذ سیاست های تولیدی خود در زمینه تراشه ها و قطعات رایانه ای در گذشته دچار نواقصی شده است, اما حقیقتی که مسلم است این است که این سیاستها امروز برای اینتل تبدیل به منبع جدیدی برای درآمد شده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند اینتل رقیب بسیار سرسختی برای TSMC خواهد بود.

از آنجا که بین اپل و اینتل مشکلی وجود ندارد, بسیار محتمل است که اپل بخشی از سفارشات خود را به زودی به این شرکت منتقل کند. همکاری بین اینل و اپل همچنین مورد تایید سیاست های واشنگتن نیز خواهد بود چرا که سیاست های آنها تاکید بیشتری بر تولید قطعات داخل کشور دارد.

امتياز دهيد:
3
معرفی بیت دفندر نسخه اینترنت سکوریتی
دانلود بازی آیفون: Order & Chaos 2: Redemption

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.