ورود / ثبت نام

ورود

آیا طرح رجیستری تلفن همراه اجرا شده است ؟

آیا طرح رجیستری تلفن همراه اجرا شده است ؟
وزارت ارتباطات : طرح رجیستری فعال نشد . 
همان طور که میدانید و در اخبار گذشته بیان شد ، قرار بود طرح رجیستری گوشی های موبایل از دیروز شروع به فعالیت کند . جالب است بدانید این طرح در موج اولی که روی بازار گوشی موبایل داشته است ، گرانی ۴۰۰ هزار تومانی را برای گوشی های اپل در پی داشته است و بسیاری از مغازه داران ، از فروش گوشی امتناع میکنند . 
رئیس مرکز پژوهش های مجلس :
کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس در اینباره گفته است : " در اینکه موبایل در ایران قاچاق می‌ شود و حدود ۹۰ درصد موبایل‌ های وارداتی به کشور قاچاق است و باید با قاچاق مبارزه شود شکی نیست، و هر سه مطلب صحیح است. اما معتقدیم این طرح شتابزده است و فکر کارشناسی و قدرت ملی پشت آن نیست. حتی مرکز پژوهش‌ های مجلس نیز درباره ی ابعاد این طرح توجیه نیست که بتواند از آن دفاع کند یا آن را رد کند " .
وی همچنین خاطر نشان کرد : " ‍بهتر بود ابعاد این طرح به صورت کامل ابتدا در رسانه‌ ها مشخص می‌ شد و موضوعاتی از جمله تکلیف موبایل‌ های فعلی و تکلیف فروشندگان و نوسانات احتمالی قیمت کالا در بازار تشریح می‌ شد . "
روابط عمومی وزارت ارتباطات :
در چند روز گذشته اصرار بیش از حد این وزارت بر این بود که حتما باید تا یکم مرداد ماه ، این اتفاق بیافتد ، اما در کمال ناباوری این وزارت اعلام کرد ، هنوز زیرساخت های این طرح به اتمام نرسیده است و باید ابتدا مقدمات این طرح بزرگ درست پایه گذاری شود . 
دكتر فرنقی زاد، رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص طرح رجيستری تلفن همراه گفته است: «از ۶ ماه گذشته جلسات متعددی توسط ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و وزات صنعت، معدن و تجارت برگزار شده است تا تصميم گيری لازم برای زمان و نحوه ی اجرای اين طرح صورت گرفت. در اين جلسات مقرر گرديد كه پس از انجام و تمهيدات اوليه، اين طرح به صورت آزمایشی اجرايی شود».  وی در ادامه افزوده است: «هنوز مقدمات لازم برای اجرای طرح رجيستری تلفن همراه مهيا نشده است و قطعاً قبل از اجرای طرح، اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد».
بالاخره این طرح اجرا شده است یا نه ؟ 
طبق اظهار نظر وزارت ارتباطات این طرح به تعویق افتاده است ، اما عبدالمجید اجتهادی، مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات نیز همین امروز در گفت‌ و گو با یکی از خبرگزاری ها از آغاز طرح رجیستری تلفن همراه از روز گذشته خبر داده است . 
 
تجربه شخصی نگارنده خبر : 
امروز یک گوشی از پلمپ خارج شد و با گذاشتن سیم کارت مراحل فعال سازی به راحتی انجام شد . گویا مخابرات هنوز امکانات این پروسه را ندارد 
امتياز دهيد:
2
رجیستری گوشی موبایل از امروز اجرا شد
اپل محبوب ترین کمپانی دنیا شد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

اعضایی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - میهمان

    این طرح فعلا ترفندی شده برای گران کردن گوشی اپل "غافل ازاینکه اپل7درراه است وبرای فروش اپلهای 6فرصت کمی باقی است بنابراین موبایل فروشان اگرامتناع ازفروش بکنند بیشتر ضرر میکنند!!!

    0 پاسخ

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.