ورود / ثبت نام

ورود

چرا محصولات اپل Made in China میباشد و Made in America ندارد ؟

چرا محصولات اپل Made in China میباشد و Made in America ندارد ؟
حتما برای شما هم این سوال زیاد پیش آمده است که مفهوم اطلاعاتی که اپل پشت محصولاتش درج میکند چیست و چرا محصولات اپل ( به غیر از مک پرو ) ساخت کشور آمریکا نمیباشد . تنها چیزی که از اپل در پشت محصولاتش میبینیم عنوان : " designed by apple in california assembled in china " میباشد . اما سوال اصلی اینجاست که چرا اپل محصولاتش را در کشور آمریکا تولید نمیکند و در نتیجه ، کیفیت محصولاتش را ارتقا نمیدهد . 
البته بسیاری از مردم کشور آمریکا نیز این انتقاد را به شرکت اپل داشته اند که چرا اپل کارخانه های خود را به این کشور منتقل نمیکند و علاوه بر بهتر کردن کیفیت ، کارآفرینی برای آمریکایی ها ندارد ؟ 
اپل تقریبا تمامی محصولاتش را در چین سر هم میکند . اما بسیاری از قطعات این محصولات ، از سایر کشورها تامین میشود . ۳ کشور ، چین ، ژاپن و تایوان از تولید کنندگان قطعات اولیه و اصلی آيفون و مک بوک میباشند و اگر اپل کارخانه های خود را به آمریکا منتقل کند ، بازهم بسیاری از قطعات اولیه را مجبور به تهیه از آسیای شرقی میباشد . ضمن اینکه بسیاری از این قطعات در خاک آمریکا پیدا نمیشود . برای مثال بوکسیت فقط در چین یافت میشود و این ماده در تولید بدنه آیفون آلومینیومی استفاده میشود . 
 
Apple1.jpg
 
بر اساس تحقیقات متخصصان داشنگاه MIT چنانچه اپل کارخانه های خود را به آمریکا منتقل کند ، قیمت تمام شده هر محصول ۱۰۰ دلار گرانتر خواهد شد . علاوه بر مالیاتی که اپل باید در قبال ساخت کارخانه به دولت آمریکا بپردازد ، نیروهای کار نیز در این کشور بسیار گران تر از کشورهای آسیایی میباشد . 
جالب است بدانید که در تولید آيفون تعداد ۷۳ عنصر دخالت دارند که میتوانید آن ها در عکس زیر ببینید . 
 
Apple2.jpg
 
در انتها باید بیان کنیم که با توجه به اتوماسیون اداری قدرتمندی که اپل در پیش گرفته است ، نباید زیاد انتظار اشتغال زایی را نیز داشته باشند . 
امتياز دهيد:
9
آیا اپل آیفون ۷ را با دو سیم کارت به بازار عرضه خو...
چگونه ردپای خود را از آيفون و جستجوهای اینترنتی پا...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.