ورود / ثبت نام

ورود

چگونه توانستند تلگرام و واتس اپ را هک کنند ؟

چگونه توانستند تلگرام و واتس اپ را هک کنند ؟

بالاخره نرم افزار تلگرام و واتس اپ که جز امن ترین نرم افزارهای این روزها میباشد ، هک شدند . این خبری بود که اولین بار توسط یک ویدیو در همه دنیا پخش شد و از قدت هکرها برای انجام هر کاری سخن میگفت . نرم افزار تلگرام که این روزها بیش از ۵۰٪ کاربران گوشی های هوشمند از آن استفاده میکنند ، بالاخره طعمه هکرها شد و با استفاده از باگ امنیتی SS7 به فایل ها و چت های آن دسترسی پیدا شد . سامانه سیگنال دهی SS7 یک استاندارد مخابراتی بین المللی میباشد که نحوه تبادل اطلاعات بر روی شبکه دیجیتالی تعریف میکند . 

اما جدیدا هکری توانسته باگ بزرگ این شبکه زیرساختی را پیدا کند و فقط کافی است تا شماره تلفن فرد مورد نظر را برای سرقت اطلاعات داشته باشد . گفته میشود چون که این شبکه ، از شبکه های زیرساختی میباشد و ریشه در بسیاری از تکنولوژی دوانده است ، عملا رفع این باگ غیر ممکن شده است . توماس فاکس بروستر ، نام کسی میباشد که توانسته تلگرام و اینستاگرام را هک کند و به اطلاعات هر کسی که بخواهد دسترسی پیدا کند .

سیستم عملکرد این هکر نیز این گونه میباشد که طوری وانمود میکند که نرم افزار قابلیت تشخیص فرد واقعی با هکر را نخواهد داشت و سپس از قسمت فراموش کردن رمز‌ ، شماره سریال جدید ارسال میشود و در واقع این شماره سریال برای هکر فرستاده میشود و وی با وارد کردن کد ، وارد اکانت میشود . 

جالب است بدانید با توجه به همه گیر بودن سامانه SS7 ، هر فعال سازی که از طریق شماره تلفن اقدام به انجام شپد ، قابلیت هک شدن دارد و هیچ کس قدرت جلوگیری از این موضوع را نخواهد داشت . 

در انتها شما را به دیدن دو ویدیویی که توماس منتشر کرده است دعوت میکنم :

 

 امتياز دهيد:
3
ال جی تولید کننده انحصاری لنز دوربین ها دوگانه خوا...
چگونه میتوان نرم افزارهای آيفون را پاک کرد ؟

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.