چگونه با نرم افزار پر درد سر آیتونز کنار بیاییم ؟

چگونه با نرم افزار پر درد سر آیتونز کنار بیاییم ؟

چگونه با نرم افزار پر درد سر آیتونز کنار بیاییم ؟

در این پست قصد آموزش نرم افزار آیتونز رو دارم . نرم افزار آیتونز نرم افزار مدیریت کامل آیفون , آیپد و آیپاد است . از نصب نرم افزار تا ریختن فیلم , آهنگ , زنگ برای گوشی و ... .

قبل از شروع نرم افزار آیتونز را باز کنید و به Preferences بروید و تیک همه گزینه ها را بزنید تا از تمامی امکانات بتوانید استفاده کنید . اگر از مکینتاش استفاده می کنید دکمه های 'Command' + ',' را بزنید و اگر از ویندوز استفاده میکنید دکمه 'Ctrl' + ',' را بزنید تا تنظیمات به نمایش در بیاییند . 

learn-iTunes1.jpg

 ۱. انتقال عکس به آیفون و آیپد از طریق آیتونز :‌

ابتدا نرم افزار آیتونز را باز کنید و مانند شکل زیر آیفون و یا آیپد را انتخاب کنید . 

learn-iTunes2-2.jpg

Learn-iTunes3.jpg

به سربرگ Photos بروید و سپس گزینه Choose folder را بزنید و فولدر مورد نظر را انتخاب کنید .  

Learn-iTunes4.jpg

 اگر دقت کنید در این روش فقط میتوانید یک فولدر خاص را انتخاب کنید . حال اگر برای عکس های شما فولدر بندی وجود دارد، باید یک فولدر داشته باشید که همه فولدرهای دیگر داخل آن باشد . برای مثال من می خواهم سه فولدر Private , NIC و Publice رو روی آیفون به تفکیک فولدر بریزم . بنابراین یک فولدر می سازم به نام فولدر iPhone Photo و این سه تا فولدر را در این فولدر می ریزم و طبق شکل زیر عمل می کنم .

learn-iTunes5.jpg

در قسمت Sync Photo From گزینه Choose Folder را انتخاب کردم و آدرس فولدر iPhone Photo را دادم . سپس Selected Folder را زدم و تیک فولدرهای NIC , Public و Private را زدم . چنانچه این فولدرها شامل ویدیو هم بشوند تیک گزینه include Folder را نیز باید زد . سپس بر روی دکمه Apply می زنیم . 

نکته : اگر بخواهید عکسی به فولدرهای داخل آیفون اضافه و یا عکسی را از فولدر داخل آیفون حذف کنید باید عکس مورد نظر را در کامپیوتر اضافه و یا عکس مورد نظر را از فولدر حذف کنید و سپس آیفون را با آیتونز سینک کنید تا تغییرات اعمال شوند . 

۲. انتقال ویدیو به آیفون و آیپد از طریق آیتونز :‌

دو راه برای انتقال ویدیو به آیفون وجود دارد . 

۲.۱ :‌ از طریق نرم افزار ویدیوی خود آیفون بتوانید ویدیو ها را ببینید . دقت کنید در این روش حتما باید ویدیو با فرمت MP4 باشد . 

ابتدا مانند شکل زیر نرم افزار آیتونز را باز کنید و به قسمت مربوط به ویدیو بروید و سپس ویدیوهای خود را به این قسمت درگ کنید . کلیپ هایی که در شکل زیر میبینید از همین طریق بر روی آیتونز ریخته شده است . 

 learn-iTunes6-2.jpg

 سپس مانند قبل آیفون را انتخاب کنید اما این بار به سربرگ Video بروید و تیک هر کلیپی که می خواهید در آیفون کپی شود را بزنید و سپس گزینه Apply را بزنید . 

 learn-iTunes7.jpg

 ۲.۲ : از طریق نرم افزارهای جانبی مانند Oplayer , AVPlayer و ... . 

در این روش تقریبا تمامی پسوندهای فیلم ها توسط نرم افزار ساپورت می شود و حتی می توانید زیر نویس فیلم ها را نیز ببینید . آیفون را انتخاب کنید و سپس به سربرگ Apps بروید . به پایین اسکرول کنید و به قسمت File Sharing بروید و نرم افزار مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه Add را بزنید و سپس فیلم مورد نظر را انتخاب کنید . (بسته به نرم افزاری که بر روی آیفون نصب هست باید یک نرم افزار را انتخاب کنید) . پس از انتخاب فیلم , فیلم در نرم افزار کپی می شود . حال کافی است نرم افزاری که برای کپی کردن فیلم انتخاب کرده بودید را (در عکس پایین نرم افزار Oplayer) باز کنید و از دیدن فیلم لذت ببرید . 

learn-iTunes8.jpg

۳. انتقال موزیک به آیفون و آیپد از طریق آیتونز :‌

برای انتقال موزیک مانند ویدیو نیز دو راه وجود دارد . 

۳.۱ : از طریق نرم افزار Music . 

در این روش ابتدا باید موزیک ها را به لایبرری نرم افزار آیتونز اضافه کنید . ابتدا نرم افزار آیتونز را باز کنید و سپس به سربرگ موزیک بروید .

learn-iTunes9.jpg

حال از منوی File گزینه Add to library را انتخاب کنید و آدرس موزیک هایتان را بدهید . پس از اضافه شدن موزیک ها مانند شکل بالا موزیک ها به آیتونز اضافه می شوند . حال آیفون را انتخاب کنید و به سربرگ موزیک بروید و تیک گزینه Sync Music را بزنید . پس از زدن تیک این گزینه دو نوع انتخاب دارید .

Entire music library : اگر این تیک را بزنید هر موزیکی که در لایبرری آیتونز شما باشد (موزیک هایی که در مرحله قبل اضافه کردید) به داخل آیفونتان انتقال داده میشود . کل موزیک های داخل آیتونز . 

Selected playlists, artists, albums and genres : در این روش می توانید موزیک ها را بر اساس خواننده ها , آلبوم ها و ... ببینید و هر کدام را که خواستید به آیفون منتقل کنید . 

learn-iTunes10.jpg

۳.۲ :‌از طریق نرم افزارهای جانبی مانند OPlayer , Buzz Palyer و ... :

دقیقآ مانند روشی که در ۲.۲ بیان شد می توانید عمل کنید . نرم افزار مورد نظر را از قسمت File Sharing انتخاب کنید , اما این بار پس از زدن بر روی دکمه Add موزیک های مورد نظر را انتخاب کنید . دقت کنید که پس از اتقال موزیک به نرم افزار مورد نظر , در آن نرم افزار می توانید فایل ها را فولدر بندی کنید . 

 

4. انتقال PDF و کتاب به آیفون و آیپد از طریق آیتونز :‌

اگر فقط قصد خواندن کتاب الکترونیک و PDF بر روی دیوایس دارید از نرم افزار iBooks استفاده کنید . استفاده از این نرم افزار قابلیت Edit را به شما نخواهد داد . یعنی نمی توانید تغییری در PDF انجام دهید . اما استفاده از این نرم افزار لذت فوق العاده ای را به شما منتقل خواهد کرد . 

در این روش باید نرم افزار iBooks بر روی دیوایس نصب باشد . 

ابتدا کتاب های مورد نظر را باید به لایبرری آیتونز اضافه کنید . برای این کار مانند شکل زیر ابتدا به بخش iBooks بروید و سپس کتاب ها را به داخل بخش مورد نظر درگ کنید تا کتاب ها به لایبرری اضافه گردد . Learn-iTuens11.jpg

پس از اضافه شدن کتاب ها به لایبرری، دیوایس را انتخاب کرده و به سربرگ Books بروید و تیک گزینه Sync Books را بزنید . چنانچه می خواهید تمام کتاب های لایبرری به دیوایس منتقل شود تیک All Books را بزنید و اگر خواستید کتاب ها را انتخاب شده در دیوایس بریزید تیک Selected Books را بزنید و تیک کتاب های مورد نظر را بزنید . 

Learn-iTuens12.jpg

اگر خواستید بر روی PDF ها ادیت و تغییراتی اعمال کنید بهتر است ابتدا نرم افزارهای جانبی مانند PDF Expert و یا PDF Reader Pro و ... را بر روی دیوایس نصب کنید و سپس مانند قسمت ۲.۲ عمل کنید . 

معرفی آیفون 5S در ماه ژوئن و آیفون ارزان تر در ماه...
بروز رسانی جدید با عنوان "چرا عاشق آیپد هستید " در...

محمد عباسی - مدیر فنی

مشاهده سایر مطالب محمد عباسی - مدیر فنی

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

اعضایی که در این گفتگو شرکت کرده اند

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.

پیگیری سفارشات

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 202
ساعات پاسخگویی: 9:00 - 20:00

مشاوره و فروش

تلفن تماس: 021 88 66 66 70 - 5 داخلی 200 و 201
خط مستقیم: 0912 004 7278
خط مستقیم: 0912 004 7277

پشتیبانی گیفت کارت و اپل آیدی

تلفن تماس: 051 37071 داخلی 215 و 216
خط مستقیم گیفت کارت: 0915 700 7071
خط مستقیم اپل آیدی: 0915 004 7071

نرم افزار و سخت افزار

تلفن تماس: 051 37071
داخلی واحد نرم افزار: 210
داخلی واحد سخت افزار: 302
آدرس :

تهران، بلوار نلسون ماندلا ( آفریقا )، خیابان آناهیتا، برج امین، طبقه هفتم ( 021 88 6666 70 - 5 )

مشهد، بلوار دستغیب، نرسیده به چهارراه خیام، روبروی بانک کشاورزی ( 051 37071 )