ورود / ثبت نام

ورود

تیم کوک به چین سفر خواهد کرد

تیم کوک به چین سفر خواهد کرد

سفرهای تیم کوک به کشور چین معمولا کاری بوده و اصولا با بازاریابان این شرکت در کشور چین میباشد . اما این بار قضیه کمی متفاوت شده است و قرارهای مهمتر کاری در پیش خواهد بود . اپل در حال از دست دادن بازار چین به عنوان بزرگترین بازار آسیا میباشد . چین دومین بازار بزرگ اپل بعد از آمریکا میباشد . 

ماه گدشته به دستور وزارت مطبوعات کشور چین ، خدمات iBooks و فیلم‌های آیتونز در این کشور بسته شد . وزارت مطبوعات بر روی کلیه انتشارات ، رادیو ، تلویزیون و سینما اشراف دارد و این یعنی در هیچ کدام از این اقشار خدمات اپل صورت نخواهد گرفت . درخواست بسته شدن این خدمات توسط رئیس جمهور شرکت اپل " شی جین پینگ " صورت گرفته است . این درخواست برای کنترل بیشتر اینترنت و رسانه توسط دولت چین صورت گرفته است . 

این اقدام دولت چین نگرانی سرمایه داران را در پی داشته است تا آنجا که کارل آیکان، سهام‌دار بزرگ این شرکت هفته‌ی گذشته در مورد این موضوع ابراز نگرانی کرد و گفت: " دولت چین کار فروش را برای اپل سخت خواهد کرد . "

بنا به گزارش نیویورک تایمز رئیس جمهور چین پس از اعمال محدودیت ها بر روی خدمات اپل با مدیرعامل های شرکت هایی مانند علی بابا و هوآوی دیدار کرد و بیان کرد که : " چین باید فضای مجازی را بهتر مدیریت کند و محتوای با کیفیت بالا و مثبت که جامعه‌ای سالم و فرهنگی مثبت می‌سازند، را ترغیب کند و این یک اجبار در راه منفعت جامعه است. "

انتظار میرود که با رفتن تیم کوک به کشور چین در رابطه با مشکلات به وجود آمده جلسه ای گذاشته شود و این مشکلات حل گردد . 

امتياز دهيد:
2
نسل بعدی قلم اپل چگونه عمل خواهد کرد ؟
تماشا کنید | کاور آهن ربایی جدید اپل پنسل

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.