سهام شرکت اپل | سقوط ارزش سهام شرکت اپل - آمار فروش آیفون اپل - اخبار اپل - NIC

آیا اپل با وجود کاهش ارزش 40 میلیارد دلاری ؛ همچنان با ارزش ترین شرکت است ؟

آیا اپل با وجود کاهش ارزش 40 میلیارد دلاری ؛ همچنان با ارزش ترین شرکت است ؟

اپل همچنان با وجود کاهش ارزش 40 میلیارد دلاری ؛ باارزش ترین شرکت در دنیا محسوب میشود . 

پس از اعلام کاهش ارزش سهام شرکت اپل ؛ خیلی از سهامداران این غول فناوری در گوشه و کنار دنیا شروع به فروش سهامشان شدند . ارزش سهام تا 6.3 دچار افت شده است و هر سهم نیز با افت 6.53 دلاری به عدد 97.82 دلار کاهش یافت . این روند کاهش سریع باعث از دست رفتن 40 میلیارد دلار از سرمایه‌های این کمپانی شده است . باید این را بدانیم که این کاهش پس از 13 سال رخ داده است . 

فروش آیفون با معرفی آیفون SE با استقبال بی نظیری روبه رو بوده است و از پیش بینی‌های وال استریت فراتر رفته است . پیش تر وال استریت فروش آيفون را در سه ماهه دوم 50.7 میلیون عدد اعلام کرده بود ؛ اما این آمار به عدد 51.2 میلیونی رسید . جالب است بدانید میانگین دریافت اپل برای هر آیفون 641 دلار میباشد . این در حالی میباشد که تحلیل گران عدد 658 دلار را پیش بینی کرده بودند . 

یکی از علت‌های اصلی این آمار نگران کننده ؛ کاهش فروش ۲۶ درصدی اپل در چین و هنگ کنگ میباشد . واکنش تیم کوک نسبت به این موضوع عبارت "  این نیز بگذرد " بوده است و گویا وی پیش بینی این موضوع را کرده بود و اعتقاد به موقتی بودن این موضوع دارد . با این وجود اپل همچنان با ارزش ترین کمپانی دنیا میباشد . رقیب اصلی شرکت اپل در این رده یعنی آلفابت نیز با کاهش 5 درصدی ارزش سهام مواجه شده است . 

امتياز دهيد:
1
با این نرم افزار در آيفون دیگر نیازی به رفتن به دک...
کالبد شکافی جدیدترین مک بوک را تماشا کنید

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.