ورود / ثبت نام

ورود

گزارش‌مالی‌سالانه‌شرکت‌اپل‌منتشر‌شد‌که‌نشان‌از‌افت‌بعد‌از‌13 سال دارد

گزارش‌مالی‌سالانه‌شرکت‌اپل‌منتشر‌شد‌که‌نشان‌از‌افت‌بعد‌از‌13 سال دارد

اپل امروز گزارش مالی سالانه خود را اعلام کرد که نشان از افت دارد . این اتفاق نادر پس از ۱۳ سال در این کمپانی بزرگ رخ داده است . 

درآمد شرکت اپل در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۶ ؛ 50.6 میلیارد دلار بوده است که سود خالص آن 10.5 میلیارد دلار بوده است .  افت سود فروش محصولات اپل را زمانی متوجه خواهیم شد که این درآمد را با سه ماه قبل مقایسه کنیم . 58 میلیارد دلار سود فروش محصولات اپل و 13.6 میلیارد دلار سود خالص آن در سه ماهه قبل بوده است . 3.1 میلیارد دلار کاهش سود عدد بزرگی محصوب میشود که نشان از افت 13 درصدی دارد . طبق آمار و گزارش‌های منتشر شده پیش بینی میشود این افت تا 15 درصد نیز ادامه یابد . 

البته با تمام این افت‌ها اپل همچنان پر درآمدترین و پرارزش ترین شرکت تاریخ میباشد . آیفون در بسیاری از کشورها رشد چشم گیری در فروش داشته است ؛ برای مثال آيفون در کشور هند از رشد 50% بهره میبرد ؛ اما باید اذعان کرد که این رشد فقط در آیفون بوده است و در سایر محصولات اپل رشد چشم گیری نداشته است . تیم کوک، مدیر عامل اپل، این سه ماهه را "توقفی در رشد" خوانده و سه ماهه گذشته را "چالشی" نامیده است . 

 

AppleReprotFinance.jpg

 

آیپد به دلیل خلاقیتش در آن زمان پس از معرفی با فروش چشم گیری مواجه شد ؛ اما در سال 2014 به دلیل محدودیت‌های خاص فروشش به شدت افت پیدا کرد . اپل واچ هم ابتدا در به صنعت میلیاردی تبدیل شد ؛ اما پس از چندی دچار افت شد و نتوانست تحولی که آیپاد و مک بوک در بازار ایجاد کرده است را دوباره تکرار کند . 

افت فروش محصولات اپل در کل سرتاسر دنیا محسوس بوده است و این افت در بازار بزرگ و پر سود چین که یکی از اهداف و بازارهای موفق اپل میباشد  بیشتر احساس میشود . در حال حاضر اپل با دارایی 233 میلیارد دلاری در پی یافتن راهی تازه برای افزایش این درآمد است . صنعت خودرو و واقعیت مجازی دو مورد از موارد جدید اپل برای درآمد تازه میباشد . 

امتياز دهيد:
1
مذاکرات اپل و BMW به بن بست رسید
اتوبوس کارکنان اپل آتش گرفت

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.