ورود / ثبت نام

ورود

چگونه از نو بودن گوشی آیفون خریداری شده اطمینان حاصل کنیم ؟

چگونه از نو بودن گوشی آیفون خریداری شده اطمینان حاصل کنیم ؟

راه‌های تشخیص نو بودن گوشی آيفون خریداری شده :‌

حتما این موضوع را زیاد شنیده‌اید که پس از مراجعه به یک گوشی فروشی ؛ فروشنده اعلام میکند که دلیل باز شدن گوشی و روشن شدن آن تست آن در لب مرز بوده است و باید برای ورود به کشور از صحت گوشی اطمینان حاصل کنند . از این دست دلایل در هنگام فروش زیاد به گوش میرسد . باید به عرض برسانیم که این گونه دلایل هیچ گونه صحت و سقمی ندارد و چه بسا که گوشی فروخته شده به شما : دست دوم باشد و فروشنده بخواهد مجددا آن را به عنوان گوشی نو به شما بفروشد . 

در هنگام خرید گوشی آيفون باید به چه مواردی دقت کنیم ؟‌

  • اولین موردی که باید در هنگام خرید گوشی آیفون دقت کرد :‌ پلمپ بودن گوشی میباشد . متاسفانه دیده شده است که بسیاری از فروشندگان پس از باز کزدن پلمپ گوشی و برداشتن لوازم اصلی آن و قرار دادن لوازم جانبی غیر اصلی ( سود سرشاری نصیبشان میشود ) ؛ آن را مجددا پلمپ میکنند . راه تشخیص این مورد داشتن تجربه کافی است . البته باید ذکر کنیم که پلمپ‌های گوشی های اصلی بسیار تمیز و بدون داشتن هوا میباشد . به عکس‌های پایین که تفاوت این 2 را نمایش میدهد دقت کنید . 

 

راه‌های تشخیص نو بودن گوشی آيفون خریداری شده

 

  • پس از روشن کردن باید حتما گوشی مراحل رجیستر شدن و فعال شدن گوشی بیاید . به 17 زبان مختلف به شما " سلام " خواهد شد . حواستان باشد که گوشی وارد منو نباید . در طی مراحل رجیستر شدن باید حتما گوشی به اینترنت وصل شود . این پروسه حدودا 5 دقیقه زمان خواهد برد . ترجیحا این کار را خودتان انجام دهید و از فروشنده برای انجام مراحل کمک بگیرید . 

 

راه‌های تشخیص نو بودن گوشی آيفون خریداری شده

 

از کجا بفهمیم که وسایل داخل جعبه آيفون اصلی است ؟‌

پس از روشن شدن گوشی باید از اصلی بودن قطعات داخلی آیفون اطمینان حاصل کنید . این قطعات شامل : کابل ؛ شارژر ؛ هندزفری میباشد . 

  1. تسخیص اصلی بودن کابل آيفون را مطالعه کنید . همچنین میتوانید ویدیو و خبر اصلی بودن کابل و یا تقلبی بودن آن را ببینید . 

  2. تشخصیص اصلی بودن شارژر آيفون خریداری شده

  3. برای تشخیص هندزفری اصلی هم باید به بسته بندی آن و کیفیت آن توجه کنید . 

 

آخرین موردی که باید به آن توجه داشت ؛ روشن نشدن گوشی پیش از خرید میباشد : 

باید دقت کنید که گوشی شما به هیچ عنوان نباید قبل از خرید روشن شده باشد . حتی بهانه‌های تست در لب مرز را هم قبول نکنید . این بهانه تا به حال سر خیلی از افراد آمده است و آن ها با پرداخت پول گوشی نو ؛ گوشی دست دوم تحویل گرفته‌اند . دقت کنید که علت این کار را نیز چک کردن آنتن و جواب دادن سیم کارت ایران روی گوشی‌هایشان بیان میکنند . اپل دو نوع گوشی برای فروش دارد که به مدل لاک  فکتوری و آنلاک فکتوری تقسیم میشود . شما هزینه گوشی آنلاک را پرداخت کرده‌اید و این بدان معناست که سیم کارت ایران هم باید توسط گوشی آیفون پوشش داده شود . بنابرین سیم کارت ابران هم باید به صورت پیش فرض آنتن دهی داشته باشد . بهانه چک کردن آنتن را قبول نکنید

برای اینکار میتوانید حتی قبل از روشن شدن گوشی شماره سریال آن را در سایت اپل وارد کنید و آن را چک کنید . شماره سریال گوشی پشت جعبه آن میباشد. اما اگر گوشی را روشن کرده‌اید از داخل تنظیمات میتوانید به آن دسترسی داشته باشید . به پست زیر برای آموزش مراجعه کنید .

آموزش چک کردن شماره سریال گوشی آيفون برای تشخیص زمان روشن شدن گوشی . 

امتياز دهيد:
11
منظور از " Trust this Computer " در محصولات اپل چی...
چگونه با داشتن 1% شارژ باطری ؛ آیفون را ساعت‌ها رو...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.