ورود / ثبت نام

ورود

کری خوانی اپل برای FBI | اپل : بهترین نظام امنیتی دنیا را داریم

کری خوانی اپل برای FBI | اپل : بهترین نظام امنیتی دنیا را داریم

مهندسان اپل طی نشستی که اخیرا گذاشته‌اند اعلام کردند : اپل دارای بهترین وضعیت امنیتی در دنیا میباشد . آن ها همچنین از لایه‌های امنیتی به کار رفته در سخت افزار و نرم افزار سیستم هایشان سخت به میان آوردند . 

در این نشست تخصصی که نسبت به نشست‌های دیگر کاملا حرفه‌ای تر به نظر میرسید و از کلمات تخصصی استفاده میشد ؛ مهندسان این شرکت باز هم تاکید کردند که به هیچ عنوان سیستم امنیتی محصولاتشان را برای دسترسی دولتی‌ها کم نخواهند کرد ؛ زیرا یا این کار امنیت و حریم شخصی تمام افرادی که آیفون و محصولات اپل را دارند به خطر خواهد افتاد . اپل در واقع با اجرای این نشست تخصصی سه هدف را دنبال میکرد :
۱- FBI به هیچ عنوان قابلیت دسترسی به اطلاعات محصولات ما را ندارد . ۲- اپل به تمامی قسمت‌های محصولاتش اشراف کامل دارد و میتواند در هر سطحی که بخواهد امنیت را تعریف کند . ۳ - مشتریان با خیال راحت محصولات ما را بخرند و از هیچ قدرتی برای دستیابی به اطلاعاتشان نترسند .

گوشی‌های هوشمند هر کدام دارای استاندارد‌های خاصی میباشد که اپل علاوه بر آن‌ها دارای استاندارد‌های خاص خودش در حوزه سخت‌افزار نیز میباشد . طبق اعلام مهندسان اپل ، ویژگی منحصر به فردی از آيفون 3GS به بعد در امنیت گوشی‌های آيفون به وجود آمده است . محافظت از چیپست درونی آغاز میشود . Boot Rom و یا همان چیپست مموری دارای یک کد مخصوص میباشد که این کد فقط در دسترس اپل میباشد . اگر فرد مهاجمی بخواهد به اطلاعات دسترسی پیدا کند و یک iOS به صورت دستی تعریف کند به دلیل عدم دسترسی به کد ؛ از دستیابی به اطلاعات باز خواهد ماند .

از سوی دیگر زنجیره‌ای از دستورات امنیتی نیز برای نرم‌افزار موبایل iOS ساخته شده که در حوزه‌ی فناوری از آن با عنوان boot chain نام برده می‌شود. این امر به این مفهوم است که دوباره رمز مورد نظر قبل از آن که iOS شروع به بوت شدن کند، اعتبار سنجی می‌شود . 

سنسور اثر انگشت یکی دیگر از موارد امنیتی گوشی‌های هوشمند و مخصوصا اپل میباشد . اپل پس از معرفی آيفون 5S در سال 2013 دست به استفاده از این تکنولوژی زد . طبق آمار پیش از استفاده از اثر انگشت در گوشی‌های اپل ؛ فقط 50% از افراد از رمز برای گوشی‌هایشان استفاده میکردند . اما این عدد پس از رونمایی از این تکنولوژی به 90% رسید . 

با خیال راحت از محصولات اپل استفاده کنید و نگران لو رفتن اطلاعاتتان نباشید . 

امتياز دهيد:
1
با این ترفند چند ثانیه‌ای ساده سرعت آیفون را به شد...
اپل رسما تاریخ برگزاری WWDC را اعلام کرد | محصولات...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.