ورود / ثبت نام

ورود

مدیریت نرم افزارهای در حال اجرا در مکینتاش

اکثر کاربران قبل از اینکه با مکینتاش آشنا شوند و آن را در اختیار داشته باشند از سیستم عامل ویندوز استفاده می کردند. در قسمت Task Manager ویندوز قابلیتی وجود داشت که شما می توانستید میزان مصرف رم و پردازنده سیستم را در حال اجرای برنامه های خاص یا در حالت عادی مشاهده کنید. در سیستم عامل مکینتاش نیز قابلیت هایی شبیه به Task Manager ویندوز وجود دارد که شما می توانید از طریق نرم افزار Activity Monitor به آن ها دسترسی داشته باشید.

اکتیویتی مانیتور

برای اجرای نرم افزار Activity Monitor ، پوشه Utilities را از قسمت Application انتخاب کنید، در آنجا اولین آیکونی که مشاهده خواهید کرد Activity Monitor می باشد. بعد از باز کردن نرم افزار با پنجره ای شبیه به تصویر زیر مواجه می شوید.

پنجره اکتیویتی مانیتور

این پنجره لیستی از تمام برنامه ها و نرم افزارهای در حال اجرا را به همراه اطلاعات دقیقی مانند حافظه مجازی در حال استفاده، میزان مصرف رم و پردازنده، نام کاربری که نرم افزارها را به حالت اجرا در آورده و ... را به شما نشان می دهد. با دوبار کلیک کردن روی هر برنامه می توانید اطلاعات دقیق تری راجع به آن کسب کنید.

در قسمت پایین پنجره نیز در تب های مختلفی که وجود دارد، می توانید وضعیت کلی پردازنده، رم، هارد،شبکه و فعالیت فعلی هارد دیسک خود را مشاهده کنید.

اگر برنامه ای که با آن کار می کنید نیز مشکل شد می توانید از داخل Activity Monitor روی آن کلیک کرده و Quit Process را انتخاب کره که در این حالت می توانید برای خروج از برنامه یکی از دو حالت Quit (خارج شدن در حالت معمولی) و یا Force Quit (خارج شدن سریع ) را انتخاب کنید. همچنین برا خارج شدن سریع از برنامه (Force Quit) می توانید از توضیحات قسمت معرفی کلیدهای میانبر در مکینتاش استفاده کنید یا از منوی اپل، Force Quit را انتخاب کنید.

امتياز دهيد:
1
نرم افزار CrossOver Games برای مکینتاش
آموزش کار با ios6 در آیپد و آیفون

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.