باگ در آی او اس | باگ امنیتی آیفون - باگ سیری - مشکل آی او اس - NIC

تماشاکنید | خبرمهم:باگ امنیتی در آی او اس-مراقب اطلاعاتتان باشید

تماشاکنید | خبرمهم:باگ امنیتی در آی او اس-مراقب اطلاعاتتان باشید

باگ امنیتی آی او اس - اینبار درسیری :‌

پس از درگیری شدیدی که بین FBI و اپل بر سر موضوع آیفون تروریست رخ داد , FBI ادعا کرد که بدون دخالت اپل توانسته است به تمامی اطلاعات آیفون 5C دسترسی پیدا کند , حالا خبر از باگ جدیدی در آی او اس میباشد . شاید اگر FBI از وجود چنین باگی درسیستم عامل آي او اس خبر دار می بود , هیچگاه دست به دامان اپل نمیشد و خودش به راحتی به اطلاعات دسترسی پیدا میکرد . 

اینبار هم این باگ در سیری کشف شده است . توسط این باگ بزرگ بدون داشتن پسورد میتوان به کلیه عکس ها و تماس ها دسترسی پیدا کرد . این باگ برای اولین بار توسط وبلاگ اسپانیایی Seguridad Apple کشف شده است . آنها پیش از این نیز سابقه کشف نقص های امنیتی دیگری از محصولات اپل را داشته اند .

باگی که از آن گفتیم در تمامی نسخه های آی او اس وجود دارد . به ویدیوی زیر که این وبلاگ در رابطه با باگ آی او اس منتشر کرده است توجه کند . 

 

راه جلوگیری از دسترسی به اطلاعات توسط این باگ : 

راه حل جلوگیری از این باگ و داشتن امنیت کامل غیر فعال کردن سیری میباشد . برای این کار باید ابتدا وارد Setting شوید و سپس به تب General مراجعه کنید و پس از آن در منوی Siri آن را از حالت روشن به حالت خاموش ببرید . ممکن است با خاموش کردن ویژگی سیری بسیاری از قابلیت ها از شما گرفته شود اما در امان بودن اطلاعات بسیار مهم تر میباشد .

Bug1.jpg

 

Bug2.jpg

 

Bug3.jpg

 

امتياز دهيد:
4
دانلود نسخه نهایی آی او اس 9.3.1 برای آیپد - iOS 9...
چگونه میتوان در شرکت اپل استخدام شد ؟

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.