ورود / ثبت نام

ورود

فلز مایع گالیوم در دکمه هوم آیفون

فلز مایع گالیوم در دکمه هوم آیفون

بیشترین دکمه ای که در گوشی های آیفون کاربرد دارد دکمه Home میباشد . و البته بیشترین نارضایتی مشتریان و خرابی ها نیز مربوط به همین دکمه میباشد . اپل اخیرا پتنتی را به ثبت رسانده است که حاکی از این میباشد در حال تغییر این دکمه پرکاربرد و پر دردسر میباشد .

 

دکمه هوم اپل آیفون

 

با توجه به پتنت ثبت شده احتمال استفاده از فلز مایع در این دکمه به دلیل خاصیت تغییر شکل این مایع ها بسیار بالا رفته است . این مایع ها پس از دفرمه شدن و تغییر شکل دادن بلافاصله مثل حالت اولشان برخواهند گشت و دیگر خبری از خرابی دکمه هوم نخواهد بود . 

اما حال باید بدانیم که فلز مایع گالیوم که قرار است در دکمه های هوم استفاده شود چیست ؟ تا چند سال پیش فلز مایعی که در دسترس همه بود فلز سمی جیوه بود . اما اخیرا از فلز مایع دیگری در صنعت استفاده میشود که آن را با نام فلز مایع گالیوم میشناسند . این آلیاژ دمای ذوب پایینی دارند و در دمای اتاق به صورت مایع میباشند . پیش تر اپل از این نوع فلز در ساختار آیفون استفاده کرده بود . فلزی که برای خشاب سیم کارت آیفون استفاده میشود نیز از همین نوع فلز میباشد که دمای ذوب آن بیشتر بوده و در دمای اتاق به صورت جامد عمل میکند اما در عین حال از انعطاف پذیری بالایی نیز برخوردار است . 

امتياز دهيد:
1
طراحی چهره کارتونی توسط آیفون
در مک بوک شما چه میگذرد | نمایش وضعیت عملکرد مک در...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.