ورود / ثبت نام

ورود

درآمد اپل به ازای هر کارمند

درآمد اپل به ازای هر کارمند

اپل در طول ماه‌های اخیر با توجه به روند نزولی رشد این شرکت، مورد انتقاد بوده اما همچنان با اختلاف زیاد نسبت به باقی شرکت‌های فعال در زمینه‌ی فناوری، بیشترین درآمد را به ازای هر کارکن خود دارد.

 بر اساس اطلاعات مندرج در يک گزارش جديد، کارمندان شرکت اپل نسبت به افرادي که در شرکت‌هاي گوگل، مايکروسافت، اينتل و ديگر شرکت‌هاي صاحب‌نام دنيا کار مي‌کنند بسيار سودآورتر هستند.

بسیاری از سرمایه‌گذاران شمشیر انتقاد را به سمت اپل نشانه رفته‌اند چرا که برای اولین بار طی سالیان رشد درآمدی این شرکت خوب نبوده و نشانه‌هایی از افت فروش آیفون‌ها دیده شده است. اما با این حال اپل در یک زمینه همچنان در بین شرکت‌های بزرگ فناوری پیشتاز است.

اپل که در حدود ۱۱۰ هزار کارمند دارد، به طور میانگین به ازای هر یک از آنها در سال ۲۰۱۵، حدود ۲ میلیون دلار درآمد داشته است که کاپرتینویی‌ها را از این منظر در صدر لیست قرار می‌دهد.

پس از اپل، فیسبوک در مکان دوم قرار گرفته است که البته با توجه به داشتن تنها ۱۲۶۹۱ کارمند امری طبیعی به نظر می‌رسد که این شرکت درآمد بالایی به ازای هر نفر داشته باشد. پس از فیسبوک نیز آلفابت که به تازگی با پشت سر گذاشتن اپل باارزش‌ترین شرکت دنیا نیز لقب گرفته است، در جایگاه سوم قرار دارد.

درآمد اپل به ازای هر کارمند

شرکت تحقيقاتي Pingdom بر اساس بررسي جديد خود و اطلاعات به دست آمده از مرکز Yahoo Finance اعلام کرد شرکت اپل در طول 12 ماه گذشته به‌ازاي هر کارمند خود 419 هزار و 528 دلار(258 هزار و 885 پوند) درآمد کسب کرده است. 

شرکت Pingdom در اين خصوص توضيح داد: «محاسبه سود يک شرکت به‌ازاي هر يک از کارمندان آن رقمي را نشان مي‌دهد که به بزرگي يا کوچکي شرکت چندان ارتباطي ندارد. به عبارت ديگر، اين فرآيند بسيار آسان است که هر يک از شرکت‌ها در هر اندازه‌اي که به فعاليت خود مشغول هستند، ميزان سودآوري هر يک از کارمندان خود را محاسبه کنند». 

 هر يک از کارمنداني که در شرکت گوگل مشغول به کار هستند طي سال گذشته به طور ميانگين 336 هزار و 297 دلار(207 هزار و 469 پوند) براي اين شرکت سودآورد بوده‌اند. اين رقم براي هر يک از کارمندان شرکت مايکروسافت 244 هزار و 831 دلار(151 هزار و 41 پوند) اعلام شده است.

شرکت اينتل نيز در سال گذشته موفق به کسب درآمد 130 هزار و 267 دلاري(80 هزار و 364 پوندي) به‌ازاي هر يک از کارمندان خود شد. در اين ميان سيسکو توانست بر اساس هر کارمند خود 107 هزار و 214 دلار(66 هزار و 145 پوند) درآمد کسب کند.
ارزش هريك کارمندان گوگل، مايکروسافت و اپل يک سال پيش به‌ترتيب 209 هزار و 624 دلار، 194 هزار و 297 دلار و 151 هزار و 63 دلار بوده است.

امتياز دهيد:
2
ترافیک سوار (Traffic Rider)، موتور سواری برای آیپد...
احتمال عرضه نسخه S اپل واچ در اسفند ماه

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.