ورود / ثبت نام

ورود

مقایسه سیری و جستجوی صوتی گوگل

در این خبر به بررسی جامع و کاملی از دو منشی سخنگو می پردازیم و خواهیم فهمید که کدام یک برای آی او اس بهتر میباشند.

در اولین بخش به جواب های نادرست هر کدام میپردازیم،Siri در جواب سؤال در خواست اطلاعاتی در مورد طوفان نیویورک به نمایش امتیازات بازی هاکی پرداخت.

 Google voice search نیز در جواب سؤال بازی بعدی تیم بیس بال جاینت به جای جدول بازی ها به امتیازات آخر هفته  بازی های ورلد سری یس پرداخت.

 اپل همچنان در بحث کنترل صوتی در رده اول جدول میباشد چرا که توانسته اولین شرکتی باشد که این سیستم را روانه بازار کرده است.و برای سیستم عامل آی او اس که برای آیفون و آیپد مناسب میباشد.

از لحاظ برقراری تماس و ارسال پیام و تنظیم زنگ ساعت سیری بسیار روانتر میباشد.ولی جستجوی صوتی گوگل همچنان ضعف هایی دارد زیرا باید با اجرای چند برنامه این کار ها را انجام داد.

از نظر یافتن مسیر نیز جستجوی صوتی بسیار قوی تر عمل میکندو علت این موضوع قدرت گوگل در ارائه نقشه های گوناگون شهری میباشد.

از نظر چک کردن آب و هوا و و ضعیت جوی می توانیم سیری و جستجوی صوتی گوگل را در یک سطح قرار دهیم.

 از نظر پخش موزیک نیز میتوان گفت که سیری در مقایسه با جستجوی صوتی گوگل با سرعت بسیار بیشتری عمل کرده است زیرا جستجوی صوتی گوگل در هنگام عمل کمی مکث کرده و سرعتش را پائین می آید.

در مورد جستجوی وب نیز میتوان سیری را قوی تر دانست زیرا جستجوی گوگل سرچ با مکث بیشتر و به دنبال موضوع مشخصی میباشد و ضعیف تر انجام میگیرد.

در کل میتوان گفت در سیری کاربران یک رابط ساده اما خوش ساخت و کاملا کنترل شده است ولی جستجوی صوتی گوگل قدرتمند بوده و قادر به یادگیری میباشد ولی دقیق نیست.

 نتیجه گیری:

 سیری در مقایسه با جستجوی صوتی گوگل سرعت بیشتری دارد ولی گوگل قدرت وب گردی بالاتری دارد.

 اما گوگل محدودیت هایی دارد که به گونه ای ضعف محسوب میشود و این ضعف ها شامل این موضوع میباشد که گوگل به اطلاعات داخل گوشی دسترسی ندارد و نمیتواند اعمالی مانند ارسال پیام و یا جستجوی داخل دفتر تلفن را برای شما صورت دهد.

امتياز دهيد:
2
نرم افزار ماکروسافت برای آیفون وآیپد
شبکه ال تی ایی برای آيپد مینی

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.