ورود / ثبت نام

ورود

اپل برنامه‌هایی برای آیفون خود ترمیم دارد

اپل برنامه‌هایی برای آیفون خود ترمیم دارد

به تازگی حق اختراعی که توسط اپل در سال ۲۰۱۴ ثبت گردیده بود توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا منتشر شده است. این طرح نشان می‌دهد که اپل برنامه‌هایی برای آیفون خود ترمیم دارد. در حال حاضر قاب پشتی دو دستگاه LG G Flex و LG G Flex 2 دارای این قابلیت هستند. اما این پتنت چیزی فرا تر از خود ترمیمی جزئی یک خراش در قسمت پشتی دستگاه است.

این حق اختراع شامل یک فرآیند برای واکنش خودکار دستگاه در مقابل نفوذ آب است. این گوشی زمانی که متوجه ورود آب به اسپیکرها شود، خودکار وارد عمل شود. وارد شدن آب به اسپیکرها می‌تواند صدمات جدی را وارد کند. زمانی که دستگاه با نظارت بر محیط تشخیص دهد که در یک محیط پر سر و صدا قرار دارد، یک صدای بلند و خاص از خود تولید می‌کند که باعث خروج آب از اسپیکرها می‌گردد. تمامی این فرآیند حتی بدون زدن یک دکمه صورت می‌گیرد.

یکی دیگر از پروسه‌های این خود ترمیمی، ترمیم پیکسل‌های مرده است. از آن جایی که این آزمون تشخیص و ترمیم مدت زمان زیادی را طلب می‌کند، این پروسه در زمانی که صاحب آیفون در خواب باشد صورت می‌پذیرد! برخی از مشکلات دوربین و اتصالات شبکه سلولار نیز در این پتنت جدید به صورت خودکار ترمیم می‌شوند و نیازی به مراجعه به تعمیرگاه‌های مربوطه نخواهید داشت.

اینگونه طرح‌ها مسائل مربوطه به خود را دارند. مطمئنا اگر روزی چنین حق اختراعی به صورت عملی روی آیفون اجرا شود باعث افزایش قیمت بسیار آن خواهد شد. با وجود اینکه اپل درخواستی را برای ثبت این حق اختراع ارائه داده است، اما مطمئناً به این زودی‌ها چنین چیزی عملی نخواهد شد و شاید همانند بسیاری از طرح‌های دیگر همان در حد حق اختراع بماند و روزی در آینده که شاید هیچکدام از ما نباشیم عملی گردد! تصاویر مربط به این حق اختراع را در پایین می‌توانید مشاهده نمایید.

تصویر بالا، یک طرح مفهومی می‌باشد.

اگر روزی چنین آیفونی تولید گردد حاضر هستید چقدر بابت آن هزینه کنید؟!


طرحهای مفهومی اپل

طرحهای مفهومی اپل

طرحهای مفهومی اپل

طرحهای مفهومی اپل

امتياز دهيد:
2
شرکت اکزولنز با همکاری زایس، اقدام به معرفی لنزهای...
یک نوع شارژر بسیار زیبایی که حتی از آیفون هم گرانت...

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.