ورود / ثبت نام

ورود

لیست برترین اپلیکیشن های اپ استور توسط اپل دستکاری میشود

لیست برترین اپلیکیشن های اپ استور توسط اپل دستکاری میشود

به نظر می‌رسد اپل برای بیشتر شدن دانلود اپلیکیشن‌های اختصاصی خود لیست برترین اپلیکیشن‌ها از لحاظ تعداد دانلود را تغییر می‌دهد. برای مثال اپلیکیشن‌هایی مانند Numbers، Keynote، Pages و iMovie در رده‌ای بالاتر از حد معقول قرار دارد. به علاوه این رده‌بندی‌ها در گوشی‌های مختلف نیز متفاوت هستند که به نوعی صحیح نبودن لیست را نشان می‌دهد.

اپلیکیشن‌های اختصاصی اپل در رده‌بنده‌ی محبوب‌ترین اپلیکشن‌ها به نظر می‌رسد بالاتر از جایگاه واقعی خود قرار دارند. برای مثال در لیست ۲۰ اپلیکیشن با بیشترین دانلود در سیستم عامل iOS شاهد حضور تعداد زیادی اپلیکیشن اختصاصی اپل هستیم. این در حالی است که اگر همان لیست را در سیستم عامل OS X مشاهده کنید، برخی از این اپلیکیشن‌ها حتی در لیست حضور ندارند.

هر چند ممکن است این اشتباه عمدی نبوده و مشکلی در الگوریتم رده‌بندی اپ استور وجود داشته باشد اما وجود این ایراد را نمی‌توان انکار کرد. البته این اتفاق، رده‌بندی نسبی اپلیکیشن‌های محبوب از جمله فیسبوک مسنجر را تحت تاثیر قرار نداده است و این اپلیکیشن‌ها بالاتر از اپلیکیشن‌های اختصاصی اپل قرار دارند.

با این حال در نسخه‌ی دسکتاپ اپ استور، بازی با نام Twist بالاتر از اینستاگرام و اسنپ چت قرار گرفته اما در اپ استور آیفون ۶ اس، Twist پس از ایسنتاگرام و اسنپ چت قرار دارد.

نکته‌ی جالب دیگر تغییر لیست برترین اپلیکیشن‌های رایگان از آیفونی به آیفون دیگر است. برای مثال همان لیست در آیفون ۵ اس با آیفون ۶ اس تفاوت‌هایی دارد. گفتنی است این آزمایش به صورت همزمان بر روی دو آیفون با سیستم عامل یکسان صورت گرفته است. برای مثال iMovie به عنوان سومین اپلیکیشن محبوب رایگان در آیفون ۶ اس به نمایش در می‌آيد اما در آیفون ۵ اس این اپلیکیشن در رده‌ی هفتم همان لیست است.

مک او اس ایکس Mac OS X

لیست برترین اپلیکیشن های اپ استور توسط اپل دستکاری میشود

آیفون 5 اس آی او اس 9.1

لیست برترین اپلیکیشن های اپ استور توسط اپل دستکاری میشود

آیفون 6 اس آی او اس 9.1

لیست برترین اپلیکیشن های اپ استور توسط اپل دستکاری میشود

امتياز دهيد:
2
با اپلیکیشن DataCare مصرف اینترنت خود را
با توییک Xaris تب های نامحدود در سافاری باز کنید

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.