ورود / ثبت نام

ورود

قابلیت تصویر در تصویر با توییک Pegasus

قابلیت تصویر در تصویر با توییک Pegasus

قابلیت تصویر در تصویر یا Picture in Picture، یکی از سه حالتی است که کاربران آیپد میتوانند با استفاده از آن، امکانات مالتی تسکینگ را تجربه کنند. در نمای تصویر در تصویر، کاربر میتواند مثلا هنگامی که درحال تماشای یک ویدیو از یوتیوب است یا تماسی را با استفاده از FaceTime برقرار کرده است، یک نرم افزار دیگر را نیز در کنار آن باز کند و پنجره‌ی قبلی را در گوشه‌ی صفحه داشته باشد.

این قابلیت جذاب، متاسفانه بر روی آیفون، آیپاد تاچ و تعدادی از آیپد ها پشتیبانی نمیشود و تنها بر روی آیپد ایر، آیپد ایر ۲، آیپد مینی ۲، آیپد مینی ۳، آیپد پرو و آیپد مینی ۴ در دسترس است. البته یکی از توسعه دهندگان ماهر سیدیا این محدودیت را از بین برده است و توییکی عرضه کرده که با کمک آن، تمام دیوایس های دارای آی او اس ۹ میتوانند از قابلیت تصویر در تصویر برخوردار شوند؛ توییک Pegasus این مسئولیت را برعهده دارد.

بعد از نصب Pegasus، نیازی به انجام هیچگونه تنظیمات اضافه ای ندارید و این توییک به طور خودکار موارد مورد نیاز را اعمال میکند. از این پس در هر ویدیویی که باشید و آن ویدیو از قابلیت تصویر در تصویر پشتیبانی کند، میتوانید بر روی دکمه‌ی جدیدی که کنار دکمه‌ی مکث (pause) قرار گرفته است، تپ کنید تا ویدیو به صورت شناور و در گوشه‌ی صفحه قرار بگیرد.

قابلیت تصویر در تصویر با توییک Pegasus

حالا میتوانید هر نرم افزار دیگری را که میخواهید باز کنید و از آن استفاده کنید؛ ویدیو نیز همچنان پخش خواهد شد. البته توجه داشته باشید که توییک Pegasus کاملا مشابه عملکرد تصویر در تصویر خود اپل عمل میکند و ویدیوهایی که از آن پشتیبانی نمیکنند، در Pegasus نیز نمیتوانند به صورت تصویر در تصویر اجرا شوند. برای برگرداندن ویدیو به حالت اصلی نیز میتوانید دکمه‌ی هوم را فشار دهید یا با دو انگشت تان، دوبار پشت سر تپ کنید (دابل تپ). اگر علاقه مندید تا امکانات این توییک جذاب را تجربه کنید، میتوانید آنرا با قیمت ۲٫۹۹ دلار از سورس بیگ باس (BigBoss) خریداری و نصب نمایید.

امتياز دهيد:
2
انتشار بتای OS X El Capitan 10.11.2 و آی او اس 9.2
چگونه از قابلیت Voice Command در مک استفاده کنیم؟

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.