ورود / ثبت نام

ورود

حذف شدن اپلیکیشن های بلاک کننده تبلیغات از اپ استور

حذف شدن اپلیکیشن های بلاک کننده تبلیغات از اپ استور

نرم افزارهای بلاک کننده‌ی تبلیغات معمولا در اپ استور پذیرفته نمیشوند و اگر هم پذیرفته شوند، مجبور خواهند بود تا تعداد زیادی از کدهای خود را تغییر بدهند. اما چند روز پیش بود که برای اولین بار در تاریخ، یک نرم افزار بلاکر با دسترسی روت در اپ استور قرار گرفت. این نرم افزار که Been Choice نام دارد، به صورت روت، اتصالات را مانیتور میکرد و حتی قادر بود در داخل نرم افزارهای دیگر نیز تبلیغات را متوقف کند.

اما جالب اینجاست که تنها بعد از گذشت سه روز، این نرم افزار از اپ استور برداشته شده است و اگر به لینک آیتونز آن بروید، با پیام اشتباه مواجه میشوید و به صفحه‌ی دانلود آیتونز راهنمایی خواهید شد.

اما Been Choice تنها نرم افزاری نبوده که حذف شده است، اپل به همراه این نرم افزار، تعداد دیگری از اپلیکیشن های مشابه را که به سطح روت دسترسی داشتند، از اپ استور حذف کرده است. این نرم افزارها که همگی به عنوان ضدتبلیغات یا همان Ad Blocker در اپ استور عرضه شده بودند، به طور عمیقی، ارتباط اینترنتی کاربران را زیر نظر داشتند.

حذف شدن اپلیکیشن های بلاک کننده تبلیغات از اپ استور

یعنی اگر یک کیلوبایت داده از دیوایس خارج میشد یا به آن وارد میشد، باید از زیر فیلتر این نرم افزارها میگذشت و همین باعث میشود که حریم خصوصی و اطلاعات مهم و شخصی کاربران مورد تهدید قرار بگیرد.

اپل در این باره گفته است:

” ما به شدت از حریم شخصی و اطلاعات کاربران محافظت میکنیم و به همین دلیل تعدادی از نرم افزارهایی که با دسترسی به شاخه‌ی روت، امکان مانیتور کردن تمام اطلاعات دریافتی و خروجی داشتند را از اپ استور حذف کرده ایم . این دسته از نرم افزارها میتوانند اطلاعات کاربران را جمع آوری کنند و حتی ارتباطات امن نظیر SSL/TLS را دور بزنند.”

البته اپل اعلام کرده است که کاربران این دسته از نرم افزارها لازم نیست نگران باشند، زیرا متخصصان اپ استور درحال همکاری با توسعه دهندگان آنها هستند تا هرچه زودتر و با برطرف کردن موارد امنیتی، به اپ استور برگردند.

امتياز دهيد:
3
مقایسه دو گوشی بسیار قدرتمند اپل 6 اس و سامسونگ اس...
قابلیت های 3 دی تاچ

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.