ورود / ثبت نام

ورود

سیستم CarPlay اپل جایگزین سیستم Android Auto در ماشین های جدید

سیستم CarPlay اپل جایگزین سیستم Android Auto در ماشین های جدید

کمپانی آلمانی پورشه (Porsche)* مدتی بود که رایزنی های خود برای استفاده از سرویس Android Auto کمپانی گوگل را در مدل های جدید خود آغاز کرده بود و خیلی از کارشناسان معتقد بودند مذاکرات آنها به نتیجه رسیده است و استفاده از Android Auto در مدل های جدید سری ۹۱۱ قطعی شده است. اما ساعاتی پیش پورشه در یک خبر همه را غافلگیر کرد و اعلام کرد سرویس CarPlay اپل،جایگزین Android Auto خواهد شد.

سیستم CarPlay اپل جایگزین سیستم Android Auto در ماشین های جدید

دلیل اصلی این تصمیم خودروساز آلمانی این بوده است که گوگل در سیاست های خود مربوط به حریم شخصی افراد، اجازه داشته است مشخصات وسیله‌ی نقلیه را دریافت کند و این اطلاعات از طریق ایمیل به Mountain View در کالیفرنیا (مقر اصلی گوگل) ارسال میشده است. به نوعی میتوان گفت گوگل در Android Auto بدنبال این است که کاربران را در خودروی خودشان هم ردگیری و دنبال نماید. این سیاست ها باعث شده است پورشه همکاری خود را با اپل آغاز کند و در مدل های بعدی سری ۹۱۱، خریداران میتوانند از امکانات سرویس CarPlay استفاده نمایند.

گفته میشود علاوه بر حریم شخصی کاربران، پورشه نگران این بوده است که برخی از اطلاعات فنی خودروهایش که سری بوده است، در اختیار گوگل قرار بگیرد و گوگل نیز که درحال ساخت خودروهای هوشمند است، از این اطلاعات به نفع خود سوءاستفاده نماید؛ البته شاید پورشه فراموش کرده است که اپل نیز درحال ساخت خودروی هوشمند است و در مقابل این غول کوپرتینویی نیز باید جانب احتیاط را رعایت کند!

سیستم CarPlay اپل جایگزین سیستم Android Auto در ماشین های جدید

به گزارش Motor Trend، تیم کوک به مشتریان خود اطمینان داده است که اپل هیچ علاقه و تصمیمی برای جمع آوری اطلاعات آنها نخواهد داشت و هیچ استفاده‌ی تجاری نظیر فروش این اطلاعات به بنگاه های بازاریابی و تبلیغات نخواهد کرد و در محصولات خود نیز از آنها بهره نخواهد برد.

امتياز دهيد:
1
آی مک 21.5 اینچی با صفحه نمایش 4k
استفاده از 2 تراشه در آیفون 6 اس و 6 اس پلاس

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.