ورود / ثبت نام

ورود

تبدیل شدن آیفون 6 اس به آیفون 5 اس در هنگام فعال کردن Low Power

تبدیل شدن آیفون 6 اس به آیفون 5 اس در هنگام فعال کردن Low Power

قابلیت Low Power Mode یکی از بزرگترین تغییراتی است که به آی او اس ۹ اضافه شده است با فعال کردن حالت Low Power آیفون شما میتواند مقدار بیشتری روشن بماند و مخصوصا در مواقعی که حدود ۵ درصدی بیشتر از شارژتان باقی نمانده است و منتظر یک تماس مهم هستید، میتواند به مانند یک فرشته‌ی نجات وارد صحنه شود و کار شما را راه بیاندازد.

اما باید بدانید که آیفون شما جادو نمیکند و برای اینکه ساعتی بیشتر روشن بماند، مجبور است قابلیت هایش را به شدت کاهش دهد و تعدادی از امکانات مهم را غیرفعال کند.

پیش از این در مطلبی، عملکرد آیفون قبل و بعد از فعال سازی حالت Low Power را بررسی کرده بودیم؛ اما در عمل چه مقدار از عملکرد پردازشی و قدرت و سرعت پردازنده کاسته میشود؟

پاسخ این پرسش توسط یک تست بنچمارک ساده آشکار میشود: عملکرد پردازنده‌ی آیفون ۶اس در حالت Low Power تقریبا به نصف میرسد! این ارقام را در تصویر زیر مشاهده میکنید که پردازنده ابتدا در فرکانس ۱٫۸۵ گیگاهرتزی و سپس در فرکانس ۹۰۷ مگاهرتز کلاک شده است:

تبدیل شدن آیفون 6 اس به آیفون 5 اس در هنگام فعال کردن Low Power

البته این مقادیر به طور دقیق در وبسایت اپل نوشته نشده است؛ اما با این حال اگر این ارقام را با تصویر زیر ترکیب کنیم، به این تیجه میرسیم که آیفون ۶اس در حالت پردازش چند هسته ای و وقتی قابلیت Low Power Mode فعال است، عملا به یک آیفون ۵اس تبدیل میشود! این تست بنچمارک را در زیر مشاهده میکنید:

تبدیل شدن آیفون 6 اس به آیفون 5 اس در هنگام فعال کردن Low Power

 حالا سوال اصلی اینجاست که آیا ارزشش را دارد برای چند دقیقه شارژ بیشتر، هیولایی همچون آیفون ۶اس را زندانی کنید و به جای آن، یک آیفون ۵اس را که تنها ابعادش بزرگتر شده در دست بگیرید؟

امتياز دهيد:
1
Low Power باعث افت عملکرد میشود
آیفون ارزان قیمت

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

اعضایی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • جالب بود حالا سوالی برای من پیش اومده
  ایا با این کار خطراتی نیز گوشی را تحدید میکند؟
  یا فقط از سرعت گوشی می کاهد؟

  0 پاسخ
 • سلام
  نه هیچ خطری برای گوشی ندارد و فقط باعث افت سرعت به منظور شارژ دهی بیشتر میباشد.

  0 پاسخ

انفورماتیک نوین

 • درباره NIC
 • پرسنل NIC
 • تغییرات سایت
 • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.