وصل شدن 2 عدد ریموت کنترل به اپل تی وی

وصل شدن 2 عدد ریموت کنترل به اپل تی وی

وصل شدن 2 عدد ریموت کنترل به اپل تی وی

با معرفی اپل تی‌وی ۴، اپل به دنبال آن است که قدم‌هایی برای ورود به دنیای کنسول‌های بازی بردارد. در کنفرانس معرفی این گجت دیدیم که چگونه به کمک کنترل لمسی جدید می‌توان بازی‌هایی که روی اپل تی‌وی جدید به اجرا درمی‌آیند را کنترل کرد. البته کنترلر خود اپل تی‌وی تنها راه بازی‌کردن نیست و می‌توان برای این کار از کنترلرهای بی‌سیم مخصوص بازی که در بازار می‌توان یافت نیز استفاده کرد. اما ظاهراً محدودیتی وجود دارد: در آن واحد حداکثر دو عدد کنترلر بازی بی‌سیم می‌توان به اپل تی‌وی ۴ متصل کرد.

بر اساس گزارش توسعه‌دهندگانی که کیت توسعه‌ی اپل تی‌وی جدید را از اپل برنده شدند، امکان اتصال کنترلر بازی بی‌سیم سوم به اپل تی‌وی وجود ندارد. البته این دو مورد به جز کنترلر اصلی است که به طور پیش‌فرض به اپل تی‌وی متصل است. در صورتی که فرض کنیم با این کنترلر نیز بتوان پایاپای کنترلر مخصوص بازی به انجام بازی پرداخت، تعداد کنترلرها نهایتاً به سه مورد می‌رسد.

این محدودیت بدان معناست که حداکثر سه نفر می‌توانند با اپل تی‌وی ۴ به انجام بازی به طور همزمان بپردازند و خبری از شخص چهارم نیست. این موضوع سبب خواهد شد که توسعه‌دهندگان نیز قید ساخت بازی‌های بیش از سه نفره را بزنند و اپل تی‌وی ۴ از این نظر یک خلأ به خود ببیند. البته توسعه‌دهندگان می‌توانند تنظیم کنند که بتوان از آیفون به عنوان کنترلر استفاده شود. اما زحمتی که این کار می‌طلبد بالاست.

مشخص نیست که آینده‌ی این محدودیت چه خواهد بود. اپل در آپدیت‌های آینده آن را رفع خواهد کرد، یا این که اپل تی‌وی را به عنوان یک کنسول بازی با محدودیت‌های خاص خود خواهیم شناخت.

امتياز دهيد:
2
ناسازگار بودن آفیس 2016 در آپدیت جدید سیستم عامل م...
مشکل بازگردانی اطلاعات از آی کلود در آیفون 6 اس

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.