ورود / ثبت نام

ورود

3 میلیون دلار جایزه برای جیلبریک آی او اس 9

3 میلیون دلار جایزه برای جیلبریک آی او اس 9

بله تیتر خبر کاملا حقیقت دارد و از یک منبع رسمی منتشر شده است. اما منبع این خبر چیست؟ استارت آپ امنیتی Zerodium. این گروه که از مجموعه ای از متخصصان امنیتی، هکرها و محققان زبده در سراسر جهان تشکیل شده است، جایزه هایی را تعیین میکند که طی آن هکرها و دیگر متخصصان امنیتی میتوانند با نفوذ و پیدا کردن راه نفوذ پذیری به یک سرویس، یک نرم افزار و یا یک سیستم عامل، آنرا برنده شوند. البته آن راه نفوذپذیری و یا آن باگ، به نام Zerodium ثبت میشود و آنها هم با مطلع کردن صاحب آن نرم افزار یا سیستم عامل، از لحاظ مالی منتفع میشوند.

حال جایزه‌ی جدید Zerodium، جیلبریک آی او اس ۹ را هدف گرفته است. این گروه وعده داده است که به سه فرد یا سه گروه که بتوانند یک جیلبریک پایدار برای آی او اس ۹ ارائه دهند، مجموعا سه میلیون دلار پاداش دهد. همچنین اگر این افراد بتوانند یک اکسپلویت برای نفوذ نیز ارائه دهند؛ جایزه‌ای را دریافت خواهند کرد. البته Zerodium یک شرط نیز تعیین کرده است و آن هم این است که جیلبریک پایدار باشد، بر پایه‌ی مرورگر باشد و بر روی تمام دیوایس های جدید از جمله آیفون ۶اس و آیپد پرو نیز قابل اجرا باشد.

The Million Dollar iOS 9 Bug Bounty is tailored for experienced security researchers, reverse engineers, and jailbreak developers, and is an offer made by ZERODIUM to pay out a total of three million U.S. dollars ($3,000,000.00) in rewards for iOS exploits/jailbreaks.

ZERODIUM will pay out one million U.S. dollars ($1,000,000.00) to each individual or team who creates and submits to ZERODIUM an exclusive, browser-based, and untethered jailbreak for the latest Apple iOS 9 operating system and devices.

جالب است بدانید که آخرین جیلبریکی که بر پایه‌ی مرورگر سافاری عرضه شده بود، ابزار Jailbreak.me بود که سال ها از آن میگذرد. البته هکرهایی که بتوانند این اکسپلویت و یا جیلبریک را ارائه دهند، باید بین عرضه‌ی عمومی جیلبریک یا دریافت جایزه‌ی یک میلیون دلاری، یکی را انتخاب کنند زیرا سیاست های Zerodium به گونه ای است که جیلبریک را در اختیار کاربران عمومی نخواهد گذاشت.

مهلت این مسابقه تا پایان روز ۳۱ اکتبر است و هکرها حدود ۴۰ روز فرصت دارند تا برای برنده شدن در آن تلاش کنند.

امتياز دهيد:
2
حل مشکل وای فای در آی او اس 9
تجربه 2 برابر سرعت بیشتر در آیفون 6 اس

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد

انفورماتیک نوین

  • درباره NIC
  • پرسنل NIC
  • تغییرات سایت
  • موقعیت‌های شغلی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه NIC میتوانید از تازه ترین اخبار و مطالب وبسایت و همچنین اعلامیه ها و تخفیف های فروشگاه مطلع شوید.